[PHP]Includowanie strony

<?php if ($_GET['act'] != 'programy') { ?>

Mam już taki skrypt

<?php


   switch($_GET['act']) {

        case 'programy': print ('

Kliknij w nazwę programu, aby zobaczyć jego opis

  1. test2 '); break; default: echo " TREŚĆ PIERWSZEGO POSTA "; } ?>[/code]

Tylko że zaprzęganie switcha w sytuacji którą tu przedstawiasz jest bez sensu. Przecież wystarczy zwykły if.

<?php

Tylko teraz zauważyłem błędy tego skryptu. Wszystkie błędy zauważone przeze mnie zobaczysz w komentarzach w kodzie

<?php if ($_GET['act'] == 'index') { 

print ('index //jeśli wybrano stronę ?act=index to drukuje napis "index"

                                      ');

}

else { //natomiast gdy wybrano inną stronę 

                  echo " //to wyświetla napis poniżej


                            TREŚĆ PIERWSZEGO POSTA1


                        ";

}


if ($_GET['act'] == 'kontakt') { //jeśli wybrano stronę ?act=kontakt 

print (' //to drukuje treść poniżej

| |
| |
| |
| |
| |

'); } else { natomiast gdy wybrano inną stronę to echo " // wyświetla poniższą treść TREŚĆ PIERWSZEGO POSTA2 "; } ?>[/code]

Chodzi o to, że gdy wybiorę ?act=kontakt to wyświetla poprawnie formularz, ale nad nim wyświetla nad nim "TREŚĆ PIERWSZEGO POSTA2. A teraz na odwrót. Gdy wpiszę ?act=index to wyświetla poprawnie napis “index”, ale pod nim wyświetla "TREŚĆ PIERWSZEGO POSTA2. I moje pytanie brzmi: Czy nie można jakoś temu zaradzić?

<?php if ($_GET['act'] == 'index') { 

print ('index //jeśli wybrano stronę ?act=index to drukuje napis "index"

                                      ');

}

elseif ($_GET['act'] == 'kontakt') { //jeśli wybrano stronę ?act=kontakt 

print (' //to drukuje treść poniżej

| |
| |
| |
| |
| |

'); } else { natomiast gdy wybrano inną stronę niż index lub kontakt echo " // wyświetla poniższą treść TREŚĆ PIERWSZEGO POSTA2 "; } ?> [/code]

poprawiony kod powyżej zawiera warunek elseif który sprawdza czy strona do wyświetlania to ma być kontakt (kiedy nie przejdzie pierwszego warunku. Jeśli nie przejdzie ani pierwszego ani drugiego warunku zostanie wyświetlona zawartość ostatniego bloku else

rozumiem że bloki POST1 i POST2 są takie same bo w poprzednim przypadku gdy strona nie była ani kontakt ani index były wyświetlane oba czy można je ze sobą połączyć