PHP jak nazywa się "korzystanie z inych stron" w php

Witam!

Chciałbym poczytać jak w PHP móc np. zalogować się na innej stronie, uzupełnić formularz i tego typu rzeczy, aby zautomatyzować moją pracę.

Zapomniałem niestety jak nazywa się ta rzecz… wiem że nazywało się to jakoś fachowo,

mam nadzieje że kazdy rozumie mnie o co mi chodzi…

mam pewien pomysł, może ktoś z PHPowców, chciałby mi pomóc? jak tak to zapraszam na GG :slight_smile: to opowiem o co mi chodzi - zawsze niewidoczny, tym czasem na forum pytam tylko o nazwe tej rzeczy :slight_smile:

dziękuje za ewentualne podpowiedzi

pozdrawiam.

include?

/Edit: biblioteka curl?

nie, nie nie chodzi o funckje PHP

tylko o zabieg, że jakoś to się nazywa że ktoś pisze skrypt taki który będzie na innej stronie sam wpisywał dane w formularzu i np. wyświetlał z niego wyniki.

Przykładowo jak to ludzie robią aby sprawdzić czy domena jest wolna czy też nie, piszą skrypt, który pyta inną stronę, a wyniki są wyświetlane u tego kto pisze skrypt bo wydobywa dane rzeczy ze strony

i to sie jakoś nazywa ktos to wczoraj nazwał ale nie pamietam gdzie kto co i jak :frowning:

a może ktoś chciałby mi pomoc napisanie pewnego skryptu…? Chodzi o to aby w nazwa.pl zarejestrować domenę automatycznie. Tylko taką cześć. Resztę sam napisałem co mi potrzebne. A tutaj chodzi o to ze trzeba wejsc, zalogowac się i tak dalej… a przy PHP nie wyobrazam sobie tego… na szczęście w nazwa.pl nie ma tokena

o znalazłem…

cytuję " Wystarczy samo php. Einzeinbleth napisał przecież, że za pomocą php pobierasz tą stronę i ją parsujesz. "

chodziło mi o wyraz parsowanie :slight_smile:

a gdyby ktoś chciał pomóc w napisaniu takiego srkyptu to prosze pisać :slight_smile: