[php] jak pobrać wartości zaznaczonych checkboxów

Witam

Mam np kilka checkbox’ów które są wyświetlane w pętli np. tak:

while ($row = mysql_fetch_array($results))

i teraz jak pobrać np wartości tych zaznaczonych checkbox’ów (może byc ich kilka a może być ich np jeden) i przeszukać np tabele w bazie czy są dane wartości?

Z tego co mi wiadomo to “name” powinno być dla każdego checkbox’a inne. To będzie nazwa zmiennej w skrypcie obsługującym formularz, a value to będzie przypisanie wartości do danej zmiennej

Nie while tylko foreach, a co do pobierania robisz tak samo (bo imo masz tablicę którą wyświetlałeś), a później kopiujesz to czym wyświetlałeś tylko zmieniasz inputa na mysql update.

boleq poczytaj http://www.kurshtml.boo.pl/html/pole_wy … larze.html część dla zawansowanych

@drobok:

dlaczego foreach a nie while ?? poważnie pytam

Imo powinno się pobierać całość wyników do tablicy a później na nich pracować. Nie ma na tyle dużo tych danych by kombinować z zapytaniami w środku pętli.

dobra mam wypisane wartości w takiej postaci [0] => chleb [1] => masło [2] => kawa. Jak mam teraz z tego zrobić normalne wartości i przeszukać bazę czy takie się znajdują. Nie mogę się odwoływać do każdego z osobna bo co jeśli ich będzie np 20?

mysql_query("SELECT pola FROM tabela WHERE nazwa IN ('".implode("','",$wyzej_wymieniona_tablica)."') ")