[php]jak przypisać link do profili

Teraz, pokaż plik profil.php

<?php include("config.php");

$nick = $_SESSION['nick'];

$haslo = $_SESSION['haslo'];

    if ((empty($nick)) AND (empty($haslo))) {

echo '
Nie byłeś zalogowany albo zostałeś wylogowany
Strona Główna
';

exit;

}

$user = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM uzytkownicy WHERE `nick`='$nick' AND `haslo`='$haslo' LIMIT 1"));

    if (empty($user[id]) OR !isset($user[id])) {

echo '
Nieprawidłowe logowanie.
';

exit;

}

// tresc dla zalogowanego uzytkownika

echo 'Witaj '.$user[nick].'';

echo '
Wyloguj mnie'; echo'Dodajtapete'; echo'Twójprofil'; echo'
'; require'db.php'; $limit=(isset($_GET['go']))?$_GET['go']:1; $back=''; if($limit>=6) $back = '<	Poprzednie';

    $next = 'Nastepne	>'; $query = "SELECT id,nick,ksywa,nazwisko,link_avatar,opis,czas_profilu,email,ip FROM uzytkownicy WHERE id>=$limit LIMIT 6";	

$result = mysql_query($query) or die(mysql_error($mysqli));

if ($result) { echo "
  • "; while ($row = mysql_fetch_object($result)) { $nazwisko = $row->nazwisko; $ksywa = $row->ksywa; $czas = $row->czas_profilu; $nick = $row->nick; $email = $row->email; $opis = $row->opis; $link = $row->link_avatar; $id = $row->id; $ip = $row->ip; echo "

Imie:$ksywa

Nazwisko:$nazwisko

$title

  • zwin/rozwin $opis \n"; } echo "
    "; } echo $back.’ | '.$next; ? [/code]

No i tu leży twój problem, ty sprawdzasz profil do wyświetlenia po sesji powinieneś zrobić po nicku z profilu etc.

Możesz zrobić jakieś odwołanie na podstawie geta np. Zrobiłbyś se wtedy w linku

http://www.wojciechgaleria.friko.pl/?id=twojprofil&nick=$nick

A w tym co mi podałeś dałbyś se

if(!isset($_GET[nick])
$nick = $_GET[nick] [/code]

W którym miejscu dodać geta w pliku twojprofil,bo dodałem i wywala mi błąd w lini.Sorry ale w php dopiero od niedawna.

Błąd lini wywala bo zapomniałem dać średnik, a możesz to dać gdziekolwiek przed mysql select.

taki błĄD wywala Parse error: syntax error, unexpected T_VARIABLE in /home/home4/wo/wojciechgaleria.friko.pl/twojprofil.php on line 16,gdzie ten srednik wstawić,może trzeba zrobić wcięcie.

[/code]

Dodane 14.05.2011 (So) 22:12

[code=php]<?php                                                                                         include(“config.php”);
$nick = $_SESSION[‘nick’];
$haslo = $_SESSION[‘haslo’];
$nick)) AND (empty($haslo))) {

Nadal jest ten błąd w lini,co jest grane.

Bo nick ma być w apostrofach sry, w późnych godzinach nie kontaktuje ;]

if(!isset($_GET['nick'])$nick = $_GET['nick']; [/code]

Poprawiłem,zapomniałeś też zamknąć podwójny nawias

if(!isset($_GET['nick']))

$nick = $_GET['nick'];

if zaczął działać,tylko że gdy klikam na innego użytkownika wyświetla przykładowo np:nick=uzytkownika,a przenosi do profilu mojego.Trzeba coś takiego aby przypisać profil do zdjęcia.Może coś takiego nick=$link;$link=link_avatar.

echo "$nick' title='$nazwa'>$link' alt='$title' />
Imie:

$ksywa

Nazwisko:

$nazwisko
$czas

Adres zam.:

$adres

E-mail:

$email[/code]

Zrobiłem tak, nick przypisuje nick=uzytkownika,ale przenosi do mojego profilu bo to ja jestem zalogowany,a ma być dane zdjęcie–>dany profil.

bo znów się pomyliłem w ifie nie ma być ! ;]

A w czym,może faktycznie trzeba rozbudować $link=link_avatar tak żeby zdjęcie przypisywało profil.Tylko jak.

W tym ifie co ci podałem ma nie być wykrzyknika !!

teraz po kliknięciu na profil użytkownika pokazuje:Nieprawidłowe logowanie.

Wywal wywal and haslo=$haslo, i zacznij coś też robić sam, albo oleje cie jak daroma

Wywaliłem i otwiera podstronę z profilem i pokazuje go,chyba jest ok,czy to bezpieczna metoda.jak pisałem dopiero się uczę php.Wielkie dzięki! !!

Bezpieczna, masz po prostu źle zrobione logowanie. Na każdej podstronie masz sprawdzają sesje. Ogólnie powinieneś mieć wszystko zrobione na include i do tego właśnie przyłączone to sprawdzanie logowania. Jedyne co może wystąpić to błąd w wypadku kiedy masz dwóch userów o tym samym nicku, wtedy user który się później zarejestruje będzie widział tylko profil poprzednika xD, ale chyba sprawdzasz czy się loginy nie powtarzają przy rejestracji ;]

jeszcze raz dzięki :-D,jakbyś chciał zobaczyć efekty zapraszam do rejestracji.