Php - jak się zabrać za tworzenie strony

Witam,

przerobiłem już 2 kursy php: na skryptoteka.pl i yarpo.republika.pl lecz nadal nie wiem jak się zabrać za tworzenie strony www. W końcu chce zrobić coś swojego, a nie jechać na jakiś cms-ach. Proszę o jakieś wskazówki, lub adres strony w której są podane “etapy” tworzenia podstawowej strony w php.

Nie istnieje coś takiego jak ‘etapy produkcji’, chyba że za etapy uznamy: tworzenie, testowanie, poprawianie, testowanie, wdrażania, ale zakładam, że nie o to Ci chodzi. Nikt Ci nie poda gotowego rozwiązania, musisz przemyśleć czego potrzebujesz, które treści będą zawsze takie same i wstawiane prostu przez HTMLa a które części będą wymagać obsługi PHP. Następnie musisz przemyśleć co php ma tak właściwie generować, obmyślić odpowiedni algorytm, a następnie go zaimplementować. W tym momencie praktycznie kończy się faza tworzenia, pozostaje testowanie, poprawianie i wdrażanie.

Chyba masz racje. To jest jak w programowaniu np. w pascalu - trzeba pierw obmyślić algorytm np. na kartce papieru, a później go zrobić. Thx za poradę.

zacznij od strony głownej i panelu admina, reszte dodajesz jak coś wykombinujesz.