[php]jak wyświetlić sesję zalogowanego usera

Witam mam problem jak wyświetlić sesje zalogowanego użytkownika na głównej stronie.Strona główna jest widoczna dla wszystkich.Sesję sprawdzam na każdej podstronie i po zalogowaniu są widoczne niektóre podstrony,chodzi o to by na stronie głównej wyświetlały się informacji z sesji czy użytkownik jest zalogowany ,czy nie i pojawiały się komunikaty typu jak zalogowany to wyloguj,a jak wylogowany to wyloguj.

Nie potrafisz nawet skopiować części skryptu twojej strony …

DZięki bardzo mi pomogłeś :smiley: coż za pomoc już próbowałem tylko,że na podstronach działa a na stronie głównej nie!!!próbowałem w prosty sposób tak jak na podstronie

Wyloguj<?php session_start();                                                                      

$nick = $_SESSION['nick'];

echo 'Witaj '.$nick;

?>[/code]

wyświetla zalogowanego użytkownika,ale po wylogowaniu dalej wyswietla kto jest zalogowany!!

Widać coś jest nie tak z wylogowywaniem…

Po pierwsze nie dajesz session w środku pliku.

Po drugie jeśli masz mieć wylogowanie to dajesz ifa czy istnieje sesja

Po trzecie znów if z tym czy coś wyświetlać (nick usera zalogowanego)

A wylogowując niszczysz sesję :slight_smile:

Witam,zrobiłem tak początek index.php

<?php

session_start();

?>

w żródle:

<?php

if(isset($_SESSION['nick']))

{

  echo "Zalogowany: ".$_SESSION['nick'];

  echo "Wyloguj się";

}

else echo "Wylogowałeś się";

?>[/code]
i plik wyloguj zmieniłem,bo tamten nie niszczył sesji tylko przenosił do strony:

[code]?php session_start(); if(isset($_SESSION[‘nick’])) { session_unset(); session_destroy(); echo “wylogowales sie”; } else { echo “nie wylogowales sie ?”; } header(‘Location: index.php’);?>

prawie działa,tylko problem w tym,że komunikaty zmieniają się dopiero po odświeżeniu strony lub przejściu na inną podstronę.Jak to poprawić,zmienić by działało lepiej???Pomóżcie :smiley:

pomyśl nad kodem to sie dowiesz czemu tak jest, aż głupio jest to tłumczyć