[PHP]jak zacząc programowanie


(rafales) #1

Witam

Nosze się z zamiarem rozpoczęcia własnej DG i do tego będę potrzebował znajomości wg mnie z zakresu programowania w PHP.

Tylko mam do Was małe pytanko (narazie tylk jedno).

Jakie wiadomości sa niezbędnymi, koniecznymi do rozpoczęcia nauki programowania w PH ?

Ja html'a już opanowałem, tylko nie wiem czy na wystarczającym poziomie :slight_smile:


(Lomp) #2

Najlepiej zacząć od jakiegoś kursu php, jak znasz html to możesz zacząć się uczyć programować w php, dodadtkowo warto mieć już również jakieś pojęcie o programowaniu ale to tylko jest tak jakby zalecane.

//co to jest DG?


(Fiołek) #3

Najlepiej zacząc od strony http://www.php.net :slight_smile:

A jak chcesz jakąś książkę to polecam "PHP i MySQL. Vademecum profesjonalisty" wydawnictwa Helion. Może tania nie jest, ale dużo się z niej nauczysz. Puźniej tylko szukanie informacji w internecie(bo wiadomości nigdy dość).


(Reksio151) #4

najlepiej uczyć się z książki ja zacząłem tydzień temu i już trochę kumam php nawet zrobiłem już skrypt pozdrowień z panelem adma :smiley:

Polecam książkę http://helion.pl/ksiazki/phmys2.htm bardzo dobra książka


(Essence) #5

Według mnie książek nt. programowania nie opłaca i się kupować... Masz przecież w Internecie manual, kursy, przykładowe skrypty i z tego się ucz...

Po co płacić za wiedzę, która jest za darmo?


(Marcinbittel) #6

Bo to wiedza jest lepsza i lepiej wytłumaczona. Tak, że szybciej zrozumiesz. Nie polecam się uczenia jakiś języków przez Internet. Jak już to tylko html i tylko na http://www.kurshtml.boo.pl :wink: .