[PHP] Jak zrobić odtwarzacz plików audio z serwera

Dobry, mam serwer www postawiony na linuxie.
W pliku “/var/www/index.php” chce zrobić odtwarzacz, który będzie pobierał plik audio z “/mnt/usb/piosenka.mp3”
opendir widzi plik pod ścieżką “/…/…/…/mnt/usb/piosenka.mp3” ale nie wiem jak mogę go wstawic do odtwarzacza z HTML5.

<audio controls>
<source src=“JAK_DOSTAC_SIE_TUTAJ” type=“audio/mp3” />
</audio>

Wiem, że sprawa jest banalna ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, więc proszę o pomoc.

Stwórz dwa pliki - jeden z tagiem audio i źródłem wskazującym na drugi plik. I drugi, który będzie mieć typ (nagłówek Content-Type) na odpowiedni MIME oraz wyświetlający zawartość pliku (np. file_get_contents).

@OP
Masz do tego złe podejście nawet jeśli napiszesz sobie funkcję, która jest wstanie wczytać coś powyżej katalogu www, to właśnie stworzyłeś potencjalny backdoor (do pobrania dowolnego pliku z systemu do którego jest odczyt), który ktoś może wykorzystać przy dynamicznie przekazywanych zmiennych jeśli nie będziesz dostatecznie uważny co do zabezpieczenia inputu.

O wiele prościej, ustaw sobie wykonywanie rsync-a w crontab, który zsynchronizuje je do jakiegoś podkatalogu wewnątrz www, który już będzie widoczny na zewnątrz i odwołuj się do tego jak należy. Jedyny problem, to zapewnić by nie rsyncowało pustego mountpointa,

#!/bin/bash

if [[`mountpoint -q /mnt/usb`]]; then

	# tutaj rsync

fi

 

Dzięki za odpowiedź, właśnie pracuje nad synchronizacją katalogów.