[PHP] Jak zrobić stronkę

Witam mam mały problem chciałbym zrobić stronę w PHP , ale nie wiem jak. :frowning:

Wiem że PHP opiera się na języku HTML .

W HTML robię dobre strony ale mnie już to nie zadowala.

Prosił bym o pomoc w sprawie :

1.Jakim programem .

2.Prosił bym o jakiś dobry poradnik:

(Dobry mam na myśli :

-Dobrze opisany.

-Może być szczegółowo opisany.)

3.Proszę o szybką odpowiedź.

![-o<

A czy ty w ogóle wiesz do czego służy PHP?

Ujmę to tak… Masz na stronie 20 razy w różnych miejscach swoje imię, ale postanowiłeś zmienić je na nick. Sam HTML to trochę roboty (pomijamy istnienie czegoś takiego jak ctrl+h :wink: ) w PHP zmieniasz jedną linijkę i imię zmienia się wszędzie (zakładając, że strona była pisana pod takim kątem). Poszukaj w necie bo poradników i kursów jest pełno.

Ewentualnie zmień rozszerzenie z *.html na *.php jeśli Ci to zrobi jakąś różnicę i podniesie Twój komfort psychiczny :stuck_out_tongue_winking_eye:

  1. Edytor HTML+PHP+CSS oraz darmowy serwer FTP+WWW+MySQL lub paczki typu Krasnal albo WebServ.

  2. php.net, google.com

  3. proszę bardzo:)

Zmień tytuł bo moderator zaraz wyjedzie z tekstem o zmianie tematu lub usunięciu posta.

Dzięki , ra-v za pomoc . IcyMat o taką odpowiedź mi chodziło . A tak dodatkiem IcyMat jak zrobić te rzeczy zaznaczone kolorami na obrazku.

Skrypty.png.html

http://rapidshare.com/files/387291139/Skrypty.png.html

A to ja już limit postów wyczerpałem, tak:)

Lewe menu - chodzi o tło pod OVERVIEW, HOME ird?

To wstawiasz w elementy po prostu obrazek tła, z tym że używasz atrybutu background-position aby na każdym menusie było inne tło.

Środek - ramka (CSS2, bo tą wersję obsługuje większość przeglądarek)

3 DIVy jeden w drugim

[/code]

w #div3 wstawiasz obrazek z góry ramki, w #div2 obrazek dołu ramki, w #div1 jakieś powtarzające się tło gdzieś ze środka ramki. Dodatkowo dodać trzeba atrybut min-height dla #div3 abu nic sie ne najeżdżało przy małej ilości treści.

Zapisz tą stronę co na JPGu i zobacz.

PS. mam nadzieje że nie strzeliłem gafy, bo pisałem i renderowałem w pamięci;)

Niebieska ramka - jakiś program graficzny (inny niż Paint ;P) i do dzieła

Czerwona ramka - nie do końca rozumiem o co ci chodzi bo na pierwszy rzut oka to tam jest zwykła lista zrobiona w HTML’u…

Oczywiście że nie ra-v. xD

Dzięki mam już chyba ostatnie pytanie jak zrobić aby na stronie była tak jakby nawigacja np.

1.Wymagania gry Przykładowy tekst:afasefaefaefaefawefwefwasfsef

2.Obrazki z gry ------||-------- : afasfafafaefawdfafafafaefafaef

3.Download -----||----------: asfasfsddgsaefaqwfwafafawfdaw

Czyli podobnie tak jak na obrazku który załączyłem.

Dodane 14.05.2010 (Pt) 20:06

I przy okazji tematu jak dodać stronę HTML np. do google ?

To ja nie rozumiem, ty umiesz ten HTML czy nie? O co ci chodzi?

To znaczy umiem dużo rzeczy ale nie wszystko.