[PHP]/[joomla] jak zrobić stronę na komputerze bez serwera

Witam, mam mały problem, a mianowicie robię stronę internetową mojej szkoły na konkurs (uczę się w tech. inf), i strony mamy przynieść na nośniku typu płyta, i interesowałoby mnie aby stronkę zrobić u siebie na komputerze bez używania jakiegoś bezpłatnego serwera typu cba.pl. I mam prośbę aby ktoś doradził mi jakiś program do PHP albo Joomla gdzie na komputerze będę mogła tworzyć i oglądać efekty swojej pracy. Mam już zainstalowaną bazę danych MySQL oraz ściągnięte skrypty do PHP, jak mam dalej to ugryźć? Będę wdzięczna za jakąkolwiek poradę :slight_smile:

PS. w miarę możliwości proszę o jakiś niezbyt skomplikowany program, nie jestem zbyt zaawansowana w te klocki :slight_smile:

Ja osobiście rozwiązałbym to ściągając XAMPP’a w wersji portable. Wyniki swojej pracy będziesz mógł oglądać pod 127.0.0.1 (ten adres wpiszesz w miejscu gdzie wpisuje się adres strony w przeglądarce).

Witam

Zainteresuj się JAMP. Jest to serwer lokalny przygotowany specjalnie pod Joomla! z możliwością instalacji na pendrive.

Pozdrawiam

jeżeli masz viste lub windows7 zainteresował bym się IIS :slight_smile: i ręczną instalacja PHP oraz MySQL

http://www.microsoft.com/web/platform/phponwindows.aspx

http://www.microsoft.com/web/gallery/joomla17.aspx

można też bardzo łatwo to zainstalować za pomocą softu dostarczonego przez MS

http://www.microsoft.com/web/downloads/platform.aspx

działa na XP SP2+

Szkoda zachodu z IIS, więcej roboty niż jest to warte. Zdecydowanie polecam rozwiązania typu WAMP, np http://www.usbwebserver.net - przenośny, nie wymaga instalacji, można łatwo włączyć i wyłączyć w dowolnej chwili.

@wojsmol - Strasznie mnie ciekawi co takiego posiada JAMP poza już wrzuconą Joomlą, co zajmuje 5 minut? Poza tym potencjalny admin MUSI umieć wrzucić Joomlę na zewnętrzny serwer, a tam najczęściej nie ma automatów instalujących Joomlę w najnowszej wersji. Zaskakujące jest jak można zarabiać na czymś zupełnie darmowym.

mam Win XP :slight_smile:

a co do XAMPP lub JAMP to mam teraz problem, żaden program nie łączy się z Apatch ;/ okienko zapory pojawiło mi się tylko raz, odblokowałam, w Skype wyłączyłam porty 80 i 443 których wymaga Apatch i nadal nie mogę się połączyć. czy z konsoli da się sprawdzić porty? sprawdzałam już poleceniem netstat i tam nawet nie pokazuje takich portów, dodałam te porty jako wyjątki w zaporze, też nic. nie mam już pojęcia o co tu chodzi. potrafi ktoś pomóc?

po pierwsze nie “Apatch” tylko Apache

po drugie pokaz jakieś logi :slight_smile:

a po trzeci jak wchodzisz?

http://127.0.0.1 (localhost) ?

error.log pokaz :slight_smile:

Witam

nemesis666 Pobierz stąd program JAMP Port Check, uruchom i wszystko będzie jasne :slight_smile:

  1. Mówimy tutaj o stronie na konkurs gdzie wymogiem jest dostarczenie na płycie CD lub podobnym nośniku. Pod takie zastosowanie JAMP nadaje się bardzo dobrze. Dodatkowo w wersji darmowej czytamy
  1. JAMP jest darmowy, płacisz za dostęp do pomocy związanej z JAMP’em.

Pozdrawiam

dzięki za ten program, przydał się, teraz po włączeniu Jampa wyświetla się że właśnie jamp blokuje porty, teraz pozostał mi jedynie problem znalezienia nazwy bazy danych ;/ jest ta nazwa gdzieś w tym PhpMyAdmin? gdzie mogę to znaleźć?

bo cobym nie wpisała dostaję komunikat: “Nie udało się nawiązanie połączenia z bazą danych. Instalator zwrócił następującą wartość: Unable to connect to the Database: Could not connect to MySQL.”

jeszcze raz będę bardzo wdzięczna za pomoc :slight_smile:

Witam

Dane do bazy masz po prawej stronie po wejściu na http://localhost w sekcji Important information.

Pozdrawiam