PHP + jQuery odczytanie szerokości strony

(janusz_pro) #1

Witam

W jaki sposób mogę połączyć PHP z jQuery żeby odczytać szerokość strony i jeżeli tak to zrobić jakiś warunek co tam dalej ma się dziać, bo chodzi o to że w przypadku szerokości mniejszej jak 768px żeby nie wczytywać slidera, biblioteki do slidera oraz zdjeć. Obecnie są zrobione jako display none.

(Cyr4x) #2

Php wykonuje się najpierw po stronie serwera, więc nie przerobisz tam żadnych wyników z jQuery, które wykonywane jest później po stronie użytkownika. Względnie możesz sprawdzić szerokość w js i potem wczytać odpowiedni środek strony za pomocą Ajax (podmiana innerHTML), ale to niepotrzebne kombinowanie. Responsive design robi się za pomocą styli.

(janusz_pro) #3

A nie da rady jQuerowo odczytać i zapisać szerokość strony do zmiennej php’owej? Bo chodzi o to żeby zyskać punktów w Page Speed.

(Cyr4x) #4

A jak chcesz to zrobić, skoro kod jQuery wykonywany jest po kodzie php? Tylko Ajax i wczytywanie odpowiedniego środka strony w zależności od szerokości.

1 Like
(janusz_pro) #5

a za pomocą samego PHP nie da się tego zrobić?

(undefinedman) #6

janusz_pro, naucz sie tynkowania, czy cos, a programowanie zostaw specjalistom w tej dziecinie, dobre?

1 Like
(Fizyda) #7

Nie mam czasu się rozpisywać więc krótko.

Style załatwiasz typowo dla RWD czyli css media queries.
Warunkowe ładowanie styli i skryptów możesz załatwić jakimś loaderem w js. Nie musisz ich umieszczać w head, możesz je dodawać po załadowaniu skryptu loadera który tylko i wyłącznie on musi być umieszczony w head, dopiero on ładuje kolejne moduły (css’’ - jeśli już koniecznie chcesz oraz skrypty js).

1 Like