[PHP][JS] Jak zrobić zmianę liczby bez przeładowania strony

Witam mam na stronie formularz:

Ilo__ 

szt.




Ilo__ 

szt.

Jak zrobić żeby po wpisaniu jakiejś ilości na submicie pokazywała się cena??(np ilość * 982) i wynik chcę żeby pokazał się na przycisku.

Wiem jak to zrobić z przeładowaniem strony ale jak za kazdym razem jak ktoś zmieni ilość będzie się cała strona odświezała to troche będzie męczące.

Nie znam js ani ajaxa dlatego proszę o pomoc.

Szukałem na google ale nie znalazłem czegoś takiego(nie wiem jak to się nazywa).

Bardzo proszę o pomoc.

no to można by ajaxem

Tylko jak?? bo ja nie znam ani ajaxa ani js a to że się da to wiem ale nie mam pojęcia jak.

Jak wiesz jak to zrobić to pomóż.

Ajax jest chyba zbędny

Ilość
szt.

Dobra wielkie dzięki za pomoc.

Ja nie znam wogule js i jak byś mógł to napisz gdzie tu moge coś zmieniać/ustawiać.

Wielkie dzięki za kod.

change(this,'tutaj',12)

tutaj to id elementu gdzie ma zostac wstawiona cena a 12 to cena jednego elementu. Nie zapomnij wstawnić tego również na końcu dokumentu (ostatnia linijka- tak samo jak z tym,zmieniasz tylko te 2 wartości) aby cena została obliczona również na starcie.

Dobra wielkie dzięki.

Działa tak jak chciałem.

Jak uzyłem to 2 razy na 2 formularz to pierwszy działa bez zażutu a drugi działa jak wpisze coś w formulaż dopiero.

Nie wiem za bardzo o co Ci chodziło tu:

Nie zapomnij wstawnić tego również na końcu dokumentu (ostatnia linijka- tak samo jak z tym,zmieniasz tylko te 2 wartości) aby cena została obliczona również na starcie.

Co mam wstawić na końcu??

Dobra już działa taj jak ma działać ale jak możesz to napisz o co Ci chodziło w tamtym.

Jeżeli chcesz dodać więcej takich zależności pomiędzy wartościami to nie musisz kopiować pierwszego ale do drugiego powinieneś dodać dla każdej takiej zależności dodatkową linię (taką jaka jest teraz) aby cena była również obliczona na początku (po wczytaniu się strony).

No wielki dzięki za pomoc juz wszystko działa tak jak ma być.

Dzięki.

Dodane 15.04.2012 (N) 14:10

A jak zrobić na 2 formulazach 2 różne waluty ??

Bo mam 2 formulaze i na jednym działa jest zł a na drugim jak zrobić żeby było $??

Co musze skopiować??

Dodane 15.04.2012 (N) 14:59

I jeszcze jedno jak te zeny zrobić żeby były wyciągane z bazy mysql??

Mam na stronie wypisane ceny i są w zmiennych php i teraz jak je dodać do js zeby cena była generowana z mysql??

Z wczytaniem do tablicy chyba sobie juz poradzisz?

<?php=array('Kup za ',12,'zł'), //prefix, cena za szt, sufixarray('Wynajmij za $',3,'')

Ok, dzięki.

A nie da się jakoś prosciej??

Dodane 17.04.2012 (Wt) 16:28

Musi być do tablicy?? Nie da się w 1 zmiennej??

I po co ta linia:

array('Wynajmij za $',3,'')

Może da sie to zrobić tak jak wcześniej podałeś tylko z zmienną php zamiast ceny?? Jakoś tamten kod jest prostszy.

Dzięki temu możesz zdeklarować cały tekst (prefix,cena,sufix), i dowolna ilość takich formularzy. Tutaj masz prostsza wersje:

<?=12;?