PHP konwersja pdf na obrazek, wyciecie fragmentu, obrót

Potrzebuje sposobu (biblioteki) która pomoże rozwiązać problem, jak z poziomu php zamienić plik .pdf na obrazek i wyciąć prostokąt z tej kartki/ek A4 i obrócić go o 90stopni, moze ktos nie wie calosci ale czesc wiec zloze kilka pytan

1.jak w php zamienić plik .pdf na obrazek

2.jak wyciąć z obrazka fragment (prostokat) podajac pixele

3.jak obrócić obrazek o 90 stopni

w samym php tego raczej nie zrobisz, co wiecej jesli juz to bedzie to malo efektywne.

najlepiej przeznaczyc na to osobna maszynę (server) tylko do tego typu działań, ale przysporzyć to może troche kłopotu (musisz miec mechanizm komunikacji miedzy tymi maszynami).

w malej skali samo masz to :

http://www.phpclasses.org/package/5260- … agick.html

temat może być sliski licencyjnie, ImageMagic przy przerabianiu pdf’ow uzywa ghostscripta(GPL), wiec mimo ze sama ta biblioteka do php jest w pelni otwarta (BSD) to radze uwazac przy komercyjnych produktach.

w wielu przypadkach mozna to obejść, poprzez nie sprzedawanie tego elementu wraz z produktem, bo korzystanie jest w pelni legalne, nie mozna tylko laczyc z innymi nie otwartymi elementami.

resztę z tym punktow zalatwisz podstawowymi bibliotekami php - mimo to lepiej do tego oddelegowac osobna maszyne, badz osobny webservice.

jeżeli piszesz o całości to nie wiem czy masz rację (jeszcze) aczkolwiek jeżli piszesz o pkt 1 to się grubo mylisz bo już znalazłem open sourcowe rozwiązanie tego problemu, które zgadza się z tym że nie zrobię tego z poziomu PHP jednak przeczy twej tezie o “sliskiej licencji”

no dobra … a co to jest ?

zreszta chodzilo mi o to ze nie wszystkie open sourcowe biblioteki mozna beztrosko uzywac w komercyjnych projektach

pdf->svg->jpg/png

Dodane 12.10.2011 (Śr) 10:08

Zrobiłem to, gdyby kogoś interesowało jak to w linuxie jest super narzedzie-> ImageMagic, w phpie mozna wydac polecenia do basha, resztą zajmuje się imagemagic ktory ma mnóstwo ciekawych opcji w edycji obrazków :slight_smile: nawet sprawdzilem ze lepiej daje rade z funkcjami phpa np imagerotate(); z PHP zniża jakość .png, imagemagic obraca obrazek bez utraty jakosci, konwertuje takze pdfy na obrazki. szybkosc operacji jest zadowalajaca