[PHP] koszyk na zakupy, spjerzenie teoretyczne

Chcę stworzyć koszyk na zakupy w oparciu o PHP z MySQL

Widzę to tak, a chciałbym by ktoś doświadczony ewentualnie wskazał mi co jest źle i jak może być optymalniej…

Mam na stronie diva, kawałek miejsca na ów koszyk. Koszyk ten posiada ogólną wartość zsumowaną z wszystkich znajdujących się w nim przedmiotów i sztuk. Każdy przedmiot posiada unikatowy identyfikator oraz przycisk “dodaj do koszyka”, wykonanie tej akcji powoduje przesłanie identyfikatora przedmiotu do tablicy w sesji

$_SESSION['koszyk1'] == ID

dodanie kolejnych przedmiotów spowoduje

$_SESSION['koszyk2'] == ID

**Teraz należy obliczyć ile mamy przedmiotów w koszyku (pyt. 1 Jak to zrobić?)**A następnie pętlą for przedstawić je w odpowiednim miejscu na stronie. Coś mi się wydaje że można to zrobić lepiej jednak nie mam innego pomysłu dlatego chciałbym spytać was o rady?

Trzymaj w jednej zmiennej sesji całą tablicę: (ID produktu) - (cena) - (ilość). Potem, po pobraniu ze zmiennej i rzutowaniu wystarczy zliczyć ilość elementów tablicy. To już chyba umiesz. :smiley:

Moje wypociny w tym zakresie wszystko na sesji, pliczek z działającym koszykiem do pobrania jak to komuś coś pomoże http://www.2shared.com/file/TBP4x8Rf/koszyk.html