[PHP] Malutka edycja formularza kontaktowego

Witam. Mam taki mały skrypcik w php formularza kontakwego. Chodzi mi o to, aby nie sprawdzał on, które Pola są puste. Nawet jeśli są wszystkie puste niech wyśle. Jak go zmodyfikować. Jestem zielony w php. Kod to:

<?php

// sprawdzamy, czy zmienna $submit jest pusta

if (empty($_POST['submit'])) {

    // wyświetlamy formularz

    echo '

| Nazwa firmy: | |

'; } // sprawdzamy, czy zmienne przesłane z formularza nie są puste elseif (!empty($_POST[‘nazwa_firmy’]) && !empty($_POST[‘imie’]) && !empty($_POST[‘nazwisko’]) && !empty($_POST[‘email’]) && !empty($_POST[‘tresc’])) { // jeżeli powyższy warunek jest spełniony tworzona jest wiadomość // zmienna $message zawiera treść wiadomości $message = " Nazwa firmy:$_POST[nazwa_firmy]\n Imię:$_POST[imie]\n Nazwisko:$_POST[nazwisko]\n Email:$_POST[email]\n Treść wiadomości:$_POST[tresc]\n “; // zmienna $header zawiera przede wszystkim adres zwrotny $header = “Od: $_POST[nadawca_imie] $_POST[nadawca_nazwisko]”; // funkcja mail() za pomocą której wiadomość zostanie wysłana @mail("szybko.pewnie.pl@gmail.com”,“Współpraca - VESTA-KREDYTY”,"$message","$header") or die(‘Nie udało się wysłać wiadomości’); // wyświetlenie komunikatu w przypadku powodzenia echo "
Wiadomość została wysłana poprawnie!"; } // lub w przypadku nie wypełnienia formularza do końca else echo “Wypełnij wszystkie pola formularza!”; ?>[/code]

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Dzidek

<?php

    // sprawdzamy, czy zmienna $submit jest pusta

    if (empty($_POST['submit'])) {

        // wyświetlamy formularz

        echo '

| Nazwa firmy: | |

'; } else { // jeżeli powyższy warunek jest spełniony tworzona jest wiadomość // zmienna $message zawiera treść wiadomości $message = " Nazwa firmy:$_POST[nazwa_firmy]\n Imię:$_POST[imie]\n Nazwisko:$_POST[nazwisko]\n Email:$_POST[email]\n Treść wiadomości:$_POST[tresc]\n “; // zmienna $header zawiera przede wszystkim adres zwrotny $header = “Od: $_POST[nadawca_imie] $_POST[nadawca_nazwisko]”; // funkcja mail() za pomocą której wiadomość zostanie wysłana @mail("szybko.pewnie.pl@gmail.com”,“Współpraca - VESTA-KREDYTY”,"$message","$header") or die(‘Nie udało się wysłać wiadomości’); // wyświetlenie komunikatu w przypadku powodzenia echo "
Wiadomość została wysłana poprawnie!"; } ?>[/code]

Parse error: syntax error, unexpected T_ELSE in /home/matpol/public_html/formularz-zgloszeniowy.php on line 139

xD

on line 139 … a skrypt ma tylko 37.

Podaj linijki 138,139,140 to ktoś pomoże :slight_smile:

Ok już rozwiązałem. Tam dalej w formularzu jest “else echo”, a else jest zbędne. Dziękuje wszystkim za pomoc.

dzidek794 ,

Witam

mam prośbę ponieważ założyłem stronkę na nazwa.pl a formularz nie działa

kożystałem z Twojego forum ale nie mogę tego wszystkiego sobie poukładać w całośc

prosze o pomoc chodziaż przykłada na podstawie kilku danych chodzi o to żeby był kod w całości bo nie mam o tym pojecie

Pozdrawiam

kontakt@polska-kredyt.pl

Sebastian