[php][mysql] formularz - dane zapisuje w mysql

Witam!

Chcę wykonać skrypt php. Po wypełnieniu formularza dane zapisują się w bazie mysql, po czym na oddzielnej stronie wyświetla się ostatnie 5 wpisów.

Skrypt chcę wykożystać do dodawania przyszłych meczów i wyświetlania 5 ostatnich dodanych.

Plik mix.html

Nazwa: 


IP serwera: 


IP VT/TS i port: 


Typ: 


Data: 


Godzina:

Plik mix.php

<?

require "config.php";

// wywołujemy funkcję connection()

connection();




$nazwa=$_POST['nazwa'];

$ipserwera=$_POST['ipserwera'];

$ipvtts=$_POST['ipvtts'];

$typ=$_POST['typ'];

$data=$_POST['data'];

$godzina=$_POST['godzina'];


$query = "INSERT INTO `mixy` (nazwa, ipserwera, ipvtts, typ, data, godzina) VALUES ( '$nazwa','$ipserwera','$ipvtts','$typ','$data')";

$result = @mysql_query($query);

                if ($result){ //jezeli nie wystąpiły żadne blędy

                        $message .= 'Twój mix został dodany!';

                    }else{

                        $message .= 'Wystąpił błąd. Przepraszamy za utrudnienia
';

                    }

mysql_close();



    if(isset($message)){

        echo $message;

    }


?>

W bazie mysql utworzyłem tabelę “mixy” i pola: nazwa, ipserwera, ipvtts, typ, data, godzina. Tabelę wywołałem w następujący sposób:

CREATE TABLE mixy (id int NOT NULL AUTO_INCREMENT,nazwa char(200) , ipserwera char(100) , ipvtts char(100),typ char(100),data char(100),godzina char(100), PRIMARY KEY(id))

Po wypełnieniu formularza i kliknięciu ZAPISZ wyskakuje błąd: “Wystąpił błąd. Przepraszamy za utrudnienia”.

Proszę o pomoc.

Tak na oko to nie dodajesz godziny, masz zadeklarowane 6 danych a dodajesz 5.

$query = "INSERT INTO `mixy` (nazwa, ipserwera, ipvtts, typ, data, godzina) VALUES ( '$nazwa','$ipserwera','$ipvtts','$typ','$data')";

Nie używaj @ bo wtedy nie widać błędu. A tak ogólnie to warto sprawdzać zapytanie wklejając je bezpośrednio do PA.

Połączenie z bazą danych:

mysql_pconnect('host', 'xxxx', 'haslo');

błąd:

Warning: mysql_pconnect() [function.mysql-pconnect]: Access denied for user 'ramelek_mysql'@'localhost' (using password: YES)

Warning: mysql_close(): no MySQL-Link resource supplied in /home/ramelek/domains/ramelek.kalisz.pl/public_html/mixy/mix.php on line 22

Wtedy przy połączeniu miałem @, zmieniałem już. Jak zastąpić @ ?

$result = @mysql_query($query);

sprzwdź poprawność danych, przy połączeniu z db. I gdzie wybierasz tą baze danych, pokaż funkcje conection, i może przesiądź się na mysqli?