[php][mysql]formularz wysyłający dane do bazy

Witam!

Ostatnio zainteresowałem się pracą nad bazami mysql. Nie jestem dobry z programowania, na bazach się słabo znam, ale coś tam zawsze wykombinuje. Mam problem taki:

Chcę by istniała strona opisująca dany przedmiot oraz żeby istniała druga stronka w której można będzie edytować wymiary tego przedmiotu. Po wysłaniu tych wymiarów zostaną one zapisane w bazie danych po czym zostaną wyświetlone na stronie.

Tak wygląda mój kod do edycji. jako że to mój pierwszy patent na bazach więc nie wiem czy w ogóle dobrze robię. Wydaje mi się że w ogóle nie zapisuje tych danych w bazie. Tylko jednorazowo przesyłam. Po kliknięciu na wyślij po edycji wszystko ładnie wyskakuje tylko jak wchodzę później osobno na stronę to już nic nie wyświetla.

<?



$sql_conn = mysql_connect('mysql5-16.60gp', 'root, 'pass')


or die('Nie mogłem połaczyć się z bazą danych');


mysql_select_db('stol');


$zapytanie = "SELECT `id`,`nazwa`,`zdjecie`,`wymiar`,`wysokosc`,`wymiar_roz`,`wysokosc_roz`,`stan` FROM `lawy_roz`";

$idzapytania = mysql_query($zapytanie);


 {


 echo '  

    Nazwa




	Zdjęcie: 




    Wymiar




    Wysokosc





	Wymiar rozlozenie




    Wysokosc rozlozenie




    stan







 ';

}

echo '';


$nazwa = $_POST['nazwa'];

$zdjecie = $_POST['zdjecie'];

$wymiar = $_POST['wymiar'];

$wysokosc = $_POST['wysokosc'];

$wymiar_roz = $_POST['wymiar_roz'];

$wysokosc_roz = $_POST['wysokosc_roz'];

$stan = $_POST['stan'];



$zapytanie = "INSERT INTO `lawy_roz` VALUES('$nazwa','$zdjecie','$wymiar','$wysokosc','$wymiar_roz','$wysokosc_roz','$stan')";

$wykonaj = "mysql_query('$zapytanie')";


mysql_close($sql_conn); 


?>

kod do wyświetlania na stronie

<?

$sql_conn = mysql_connect('mysql5-16.60gp', 'root, 'pass')


or die('Nie mogłem połaczyć się z bazą danych');


mysql_select_db('stol');


$zapytanie = "SELECT `id`,`nazwa`,`zdjecie`,`wymiar`,`wysokosc`,`wymiar_roz`,`wysokosc_roz`,`stan` FROM `lawy_roz`";

$idzapytania = mysql_query($zapytanie);

echo '
';

echo ‘Nazwa:’.$_POST[‘nazwa’].’
';

echo ’s-t-7.png

Stan bazy danych odczytuj poprzez phpmyadmina. Tak samo możesz generować zapytania SQL w prosty sposób poprzez ten skrypt.

A mógłbyś udzielić jakiś większych wskazówek lub źródło skąd można będzie się tego poduczyć?

http://wortal.php.pl/phppl/wortal/artyk … otrzebowal

Starałem się robić tak jak jest w podanym linku przez kolegę, jednak okazuje się że nic to nie dało a nawet wszystkie dane zniknęły. Zmieniałem tylko w miejscu do wyświetlania.

<?

$sql_conn = mysql_connect('mysql5-16.60gp', 'root, 'haslo')


or die('Nie mogłem połaczyć się z bazą danych');




mysql_select_db('stol');


$query="SELECT * FROM lawy_roz";

$result=mysql_query($query);


$num=mysql_numrows($result);


mysql_close();



$i=0;

while ($i < $num) {




echo '
';

echo ‘Nazwa:’.$_POST[‘nazwa’].’
';

echo ’s-t-7.png

Wyświetl sobie bazę poprzez phpmyadmina i będziesz wiedzieć gdzie masz błąd: skrypt (złe dane, złe zapytanie) czy coś jest w bazie namieszane, a moze wszystko jest ok :wink:

Tylko jak wykonać tą operacjęw phpmyadmin?