PHP + MySQL - Jak odczytać dane z tabel?

Witam. Od wczoraj uczę się php i mysql i mam pewien problem z stworzeniem downloadu.

Otóż mam już formularz z który zapisuje mi wszystko do bazy.

Kategorie downloadu sa w oddzielnych tabelach. W każdej tabeli takie same informacje na temat programow, zapisuje je poprawnie ale mam problem z odczytem.

Otóż jak mam zrobić aby w jednym pliku php odczytywalo mi nazwy tabel ( kategorie programow w downloadzie ), po kliknieciu w kategorie wyswietlalo liste programow ze wstepnymi opisami, po kliknieciu na program reszte informacji i to tak zeby na kazdym etapie dalo sie skopiowac link z paska adresu w przegladarce?

Formularz + dodawanie wartości zmiennej do zapytania :wink:

Ale tak coś więcej?

Najlepiej jakiś przykład żebym mógł wstawić swoje dane.

http://programowanie.celary.net/folmularze_w_php.html

Jak zrobić formularz i zapisać dane do bazy to ja wiem i już to mam. Jeszcze raz wytłumaczę o co mi chodzi.

Mam bazę danych z programami. Każda tabela to inna kategoria. W tabelach opis programu, link, język itd…

I teraz chcę odczytać te informacje tak, aby na stronie wyświetlić kategorie, po kliknięciu w link z kategoriami żeby wyświetliły się wszystkie programy z danej tabeli, potem po kliknięciu w link programu pojawiało się okno z jego dalszymi informacjami. Zależy mi na tym aby linki do każdego z etapów wyświetlały się w pasku adresu przeglądarki.

Ja bym obstawiał, że masz po prostu źle zaprojektowaną bazę. Kategoria nie powinna była być osobną tabelą raczej, powinna była być tabela ze wszystkimi programami zawierająca klucz obcy wskazujący na poszczególne kategorie. Natomiast co do reszty, to to jest już cała logika aplikacji i nikt za Ciebie tego nie napisze.

projekt bazy wiele nie zmienia. Bez znaczenia czy ja sie odwołam do tabeli czy do rekordu. Po prostu mam problem ze zrobieniem tak aby wyświetlał sie link w przeglądarce. Gdyby nie to to zrobiłbym zwyczajne sortowanie wg pola z kategoria i po kłopocie.

Wysyłasz dane przez formularz, po przeładowaniu strony sprawdzasz wartość zmiennej z $_POST i w zależności jaką ma wartość odpalasz odpowiednie zapytanie :roll: