[PHP][MySQL] Skrypt odczytu i edycji danych z bazy

Witam.

Poszukuję skrypta kóry połaczy sie z baza danych i z tabeli " user " pobierze dane i pozwoli mi je zmieniać.

Szukałem długo i niestety nie moge takowego znaleźć a jak juz znalazlem to nie moglem edytowac.

Mianowice jest to tak.

Otwiera sie skrypt pobiera informacje do formularza np. wartosc z $user[1] oznacz ze z tabeli user z 1 rekordu, wyswietla je i daje mozliwosc edycji.

Jeśli źle wytłumaczylem to sorki]

Z góry dzieki

według twojego opisu to jak dla mnie phpmyadmin jest takim skryptem

tak tylko ze w phpmyadmin nie zrobie tak ze np. robie strone www i z jej poziomu moge edytowac dane ( robiac wlasny interferjs graficzny )

Zrób wielkiego forma, do każdego rekordu z foreach do każdego wpisu, nadajesz mu id wg id z bazy, dla każdej wartości osobny input na końcu wyślij jako value wartość z bazy. A w php pobierasz post, sprawdzasz którego inputa kliknięto, po czym podmieniasz rekord o danym id. Najprościej tak. Ja bym jeszcze te submity/buttony na jquery podrasował, by strona edytowała się bez przeładowania ;]

Co do edycji samych pul, osobny przycisk edytuj rekord, i tam wszystkie właściwości z rekordu + typy pojedynczych danych. Kilka przycisków etc. Co do sql’a to tylko textarea, całość z niego dajesz do mysql_query i jest dobrze ;]

Btw phpmyadmina też się da edytować z tego co ja wiem, ale jak nie znasz php to się za to nie bierz :stuck_out_tongue: