[PHP][MySQL]Wysyłanie danych z formularza do bazy danych

Witam!

Robię wszystko tak jak opisane na TYM tutku, oczywiście zmieniam parametry połączenia do bazy danych (właściwe hasło itp.) ale nie dodaje mi ani tabeli do bazy, ani rekordów… ;(

Co jest źle ?

Ps. Jakby to kogoś interesowało to używam webserv

W pliku install.php zamiast

$wykonaj = mysql_query('$zapytanie');

napisz

mysql_query($zapytanie);

a w pliku dodaj.php zamień to

$zapytanie = "INSERT INTO `formularz` VALUES('$imie','$nazwisko','$email')";

$wykonaj = "mysql_query('$zapytanie')";

na to

$zapytanie = "INSERT INTO `formularz` VALUES('".$imie."','".$nazwisko."','".$email."')";

mysql_query($zapytanie);

Ok dzięki działa.

  1. Mógłbyś mi wytłumaczyć co konkretnie zrobiłeś i dlaczego tak ? :slight_smile: (dopiero się uczę)

  2. Teraz mogę jakoś wyświetlić jakoś te rekordy ? (np. w pliku rekordy.php) ?

Pozdrawiam

ad. 2

Możesz je wyświetlić gdzie chcesz i jak chcesz, poczytaj o select

ad. 1

Poczytaj o różnicy pomiędzy ’ a " w php - chociaż tutaj trzeba było je usunąć ale poczytać nie zaszkodzi

$wykonaj = nie jest potrzebne chyba że sprawdzasz jak zakończyło się zapytanie (czy rekordy zostały dodane)

Resztę widać najlepiej szukaj kursów bardzie aktualnych, luknij tutaj http://www.egrafik.pl/kurs-mysql/czesc-1/

Dzięki, tylko nie wiem jak z mojej tabeli wyświetlić rekordy, mógłbyś mi podać kod i gdzie go wkleić ? :slight_smile:

Pozdrawiam

@edit:

Zrobiłem coś takiego:

Zakładam że z bazą danych się wcześniej połączyłeś ? Wywal ten średnik z zapytania, sam kod wydaje się być poprawny

A nie będzie prościej tak

Dałem kod jaki Ty podałeś i jest to samo…

Przed twoim skryptem dałem

A napisz tak

OK już mam, dzięki :smiley:

Jak zrobiłem tak jak wyżej to i tak było źle, ale pomyliłem nazwę i zamiast baza dałem formularz i już działa :smiley:

Wiem ale or die() wyświetliłoby informacje w którym momencie jest błąd - czyli w tym wypadku powinno wyświetlić Błąd 2.

I tak właśnie było :slight_smile: dzięki