[PHP][MYSQL] zapytanie

Witam.
Mam tabelkę prostota w prostocie…
2 kolumny (referencja,plan).
Robię tabele z godzinowym zapisem referencji które są pobierane metoda post. Czyli np $_post[`r1] r2 R3 itp aż do R8. Gdzie r oznacza referencje, która w każdej godzinie może być inna, a co za tym idzie również plan będzie inny dla innej referencji i teraz moje pytanie. Jak skonstruować zapytanie do tabeli mysql, które poda wyniki dla wszystkich r1-r8.
Coś na zasadzie select plan from referencje where referencja=’?’ nie chce tworzyć tego w pętli czyli osobnych zapytań zapętlonych bo zamuli to cały kod a nie mam pojęcia jak zrobić to inaczej żebym mógł też te dane wyświetlic dla poszczególnych referencji. Jakieś propozycje? Z góry dzięki za pomoc.

Pokaż jakąś przykładową strukturę i zawartość tabeli oraz co chcesz uzyskać, bo np. nie wiem czy pisząc referencja masz na myśli referencję bazodanową czy to jakieś określenie danych

Okej, to tak
http://wklejto.pl/843686 link do kodu

sa te dwie komorki tabeli (Pierwsza to referencja, druga to plan dla niej) , które są pomnożone razy 8, z czego w komórce pierwszej o nazwie r1, nazwa z każdą następną zmienia się na r2, oraz value będzie wyświetlane jako <?php echo $row['r2'] ?>

teraz chciałbym aby w komórce w plan wyskakiwała zawsze wartość dla referencji podanej powyżej.

W tabeli mysql jest po prostu tabela nazwana “referencje” i w niej wartośći “referencja”, oraz “plan”

<?php $polaczenie = @mysql_connect('localhost', 'root', '') or die('Brak połączenia z serwerem MySQL'); $db = @mysql_select_db('tenn', $polaczenie) or die('Nie mogę połączyć się z bazą danych'); $result = mysql_query("SELECT plan FROM referencje WHERE referencja=''???'"); $rzad = mysql_fetch_array($result); mysql_close($polaczenie); ?>

W miejsce zapytajników chciałym aby mieściło się, $r1, $r2, $r3, $r4, $r5, $r6, $r7, $r8.

Pełne wytłumaczenie to, jest to tabela wyników, która jest uzupełniana co godzine. Każdy numer referencji ma swój plan, który chciałym pobierać dla poszczególnych referencji.