PHP nie chce współpracować z MYSQL

Zrobiłem sobie serwer według tego:

http://www.elxis.org/guides/developers- … ndows.html

Apache działa, PHP działa, MYSQL osobno też działa, ale w połączeniu z PHP już nie: chciałem zainstalować php fusion, odpalił się setup.php, wybrałem język, wszystkie potrzebne pliki były zapisywalne, wpisałem dane mojej bazy i:

78584724.th.png62074872.th.png

Może do pośrednie rozwiązanie, ale spróbuj użyć XAMPP.

Według mnie najlepsze gotowe rozwiązania.

Poza tym co wpisujesz jako host bazy danych i czy wszystko poprawnie wpisujesz.

Host localhost, użytkownik virus i baza virus (usera i baze zrobiem według tego: http://www.databasef1.com/tutorial.html).

Jest w ogóle xampp x64?

Czy problem występuje przy łączeniu się innych skryptów z bazą?

Jaką wersję PHP zainstalowałeś ?

Co się dzieje kiedy uruchomisz ten kod: ?

<?php


	$host='localhost';

	$login='virus';

	$haslo='TWOJE HASŁO';

	$baza='virus';


	$connection=mysql_connect($host,$login,$haslo);

	if (!$connection)

	{die('Wystąpił błąd podczas połączenia z bazą danych');} 


		$bazaa=mysql_select_db($baza);


	if (!$bazaa)

	{die ('Nie wybrano bazy danych');} 


mysql_close($connection);

?>

Zapisz np. jako “test.php” i uruchom przez serwer apache.

To samo, apache się sypie, w operze zamiast “połączenie przerwane przez serwer” mam pustą białą stronę… PHP 5.2.5, Apache 2.2.1.1 i MYSQL 5.1.36 (wszystko 64-bit).

Może spróbuj pobrać wersję 5.3.0 PHP z tąd: http://windows.php.net/download/ o ile się nie mylę VC9 x86 Thread Safe (2009-Jun-30 08:52:56). Przed instalacją PHP chyba będzie trzeba odinstalować MYSQL i ponownie po deinstalacji starego PHP i instalacji nowego PHP zainstalować MySQL. Po wszystkim zresetuj Apache. W jakiej kolejności instalowałeś składniki ? Apache , PHP, MySQL - poprawna.

Po 1. potrzebuję wersji x64, a najnowsza jest 5.2.5

Po 2. instalowałem zgodnie poradnikiem z pierwszego postu czyli Apache, PHP, MySQL.

Po 3. stąd…

@szeszek1992: Tak, sypie się zawsze przy łączeniu php z mysql.

Witam !

Mam podobnyu problem instalacja:

Apache 2.2.11

PHP 5.3

MySQL 5.1.37

Apache z PHP dziala bezproblemowo, natomiast jaka kolwiek próba połączenia się PHP z MySQL wykrzacza Apacha i zwyczajnie się on restartuje. Próbowałem już chyba wszystkiego :frowning:

Ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Wojtek

W necie jest pełno artykułów na ten temat (chyba że szukasz tylko na polskich stronach). Jeśli nie wiesz jak to wszystko połączyć, to po co się za to bierzesz? Skorzystaj z jakiegoś gotowego pakietu. Podejrzyj w nim jak to jest rozwiązane, jakie zmiany zostały wprowadzone w plikach konfig. i później się bierz za ręczną instalację.

Ja próbowałem wszystkiego, co było w necie, nawet na rosyjskich stronach + google translate :stuck_out_tongue: W końcu zainstalowałem http://www.wampserver.com/en/index.php i zdowngradowałem PHP bo PHPfusion nie lubi 5.3. Dlaczego WAMP? Najnowsze wersje, szybki dostęp do wszystkiego z traya, wbudowany phpmyadmin, wszystko chodzi bezbłędnie, łatwy up/downgrage. Problem siedział w wersjach x64, nie wiadomo dlaczego się gryzły. W końcu odpuściłem bo 32-bitowy wamp działa tak, jak powinien.