[PHP] Okresowe zwiększanie pola w bazie danych


(Krzkaczor) #1

Hej!

Jestem w trakcie pracy nad pewną grą internetową i jest tam pasek energii. Gracz może ją wykorzystać ją np. na walkę czy coś tam i załóżmy że na minutę regeneruje się 1% i jak to rozwiązać? Myślałem nad czymś takim żeby była zapisywana w bazie danych informacja o ostatnim zwiększeniu energi i jeśli gracz wszedł by za tydzień to skrypt by obliczał ile ma dodać energii. Ale jestem pewny że to nie jest dobre rozwiązanie (wydajność) i jak można by było zwiększać wartość ej zmiennej okresowa np. co minute wszystkim graczom by się dodawał 1% energi? Coś czytałem o jakimś Cronie czy o czymś takim ale nie wiem za bardzo z czym to się je :slight_smile: i jak to uruchomić na localhoście?

Proszę o pomoc i z góry dzięki!

Syntax Error


(Marcin E Pc) #2

A system? Windows? Jak tak, to można użyć do tego Harmonogramu Zadań wbudowanych w windowsa :slight_smile: A jak nie to Crone dla Linuxa. A jak nie to możesz zapisać przy wylogowywaniu poziom energi, godzine wylogowania, a przy logowaniu odczytywać poziom energi, czas. Potem odejmujesz czasy i wychodzi ile masz dodać tej energi.

Pozdro


(Krzkaczor) #3

No tak pisałem o tym ale wydaje mi się to mniej profesjonalne xD

No okey ale jak tego Crona skonfigurować już jak na serv wyśle?

EDIT

No ok znalazłem troche o tym Cronie ale czy tak będzie na każdym hostingu? http://home.pl/pomoc/funkcje/cgi/cron


(Airborn) #4

no to teraz pomyśl, załóżmy, że masz 2000 użytkowników, co będzie bardziej wydajne, przy logowaniu sprawdzić kiedy user się ostatnio logował, czy co sekundę aktualizować 2000 pól...


(Krzkaczor) #5

No fakt właśnie się skapnołem :slight_smile: ale ze mnie lol xD

Dzięki za odpowiedzi