PHP - polaczenie

Sciaglem sobie mega pack skryptow PHP (300). Jest tam wiele skryptow a niektore chcialbym wykorzystac do strony. Powiedzmy ze instaluje skrypt logowania urzytkownikow i system newsow. Chcialbym aby po zarejerstrowaniu sie na tej stronie moglbym dawac urzytkownika rangi do np. pisania newsow i nic wiecej. Czy jest taka mozliwosc. Sam tego napewno nie polacze czy nie wiem co. Nie chce kozystac z CMSow. Dobrze znam sie na pozostalych rzeczach ale z PHP jest mi najtrudniej. Co na to powiecie ?

Powiem w skrócie :slight_smile:

albo płacisz komuś za zintegrowanie wszystkiego albo odkładasz otwarcie swojej stronki i siadasz do PHP :slight_smile:

ja bym wogle tego nie dotykał … już lepiej napisać cms od podstaw :slight_smile:

f3n3k w zupełności sie zgadzam z toba ale wiem z właśnego doświadczenia że jak ktoś sie przyczymś uprze to niema … żeby mu przegadać :slight_smile:

Mhm. A zadam inne pytanie. Jak przewaznie jest na stronach, admini i ci mniej wazniejsi sie loguja osobno od zwyklych urzytkownikow ?

nie :stuck_out_tongue:

Po prostu dla admina dodaje się większy zakres administracji.

Tzn. pisząc cms’a czy jakiś większy serwis,

nadajesz odpowiednie rangi i priorytety poszczególnym typom użytkowników.

Czyli w pliku admin dajesz mu dostęp do dodawania userów itd. ,

które nie są dostępne dla zwykłych użytkowników :slight_smile:

Po prostu php + instrukcje warunkowe :smiley:

Zobacze co dam rade zrobic.

sry za OT ale troszke a nawet troszke wiecej niż instrukcje warunkowe :mrgreen:

pisze to między innymi dlatego zeby ktos na samym if-ie nie chciał pisać skryptu do zabezpieczania strony :slight_smile:

oczywiście :wink:

Mi chodziło tylko o … uprawnienia :stuck_out_tongue:

if ($user == $admin_level)

{

tutaj np. pokazać opcje z jakichś plików ;P:P

}