[php] Poprawne nazewnicstwo tabeli

Hej!

Mam pytanko do profesjonalistów mianowicie jak Wy nazywacie np. Tabele w bazach danych? Ja np. robie tak: nazwaprojektu_users a wy? Drugie pytanko dotyczy systemu newsów z komentarzami. Mianowicie chce zaprojektować tak bazę (chcę dobrze to zrobić ponieważ pewnie będę ten system w wielu projektach używać): tabela z newsami - każdy newsy ma swoje id a potem tabela z komentarzami które mają “drugie” id (które będzie wskazywać na id newsa) dzieki któremu wiadomo do którego newsa jest przypisany komentarz. Może wy macie jakieś inne propozycje?

Pozdro

pytanie zasadniczo nie ma nic wspólnego z php :stuck_out_tongue:

Konwencja nazw jaką przyjmiesz jest w zasadzie dowolna, ważne, byś trzymał się zawsze tej samej konwencji. Ja na swoje potrzeby od strony SQLa stosuje zawsze małe litery rozdzielając poszczególne wyrazy podkreśleniem ‘_’, wszystkie nazwy angielsko języczne, nazwy tabel zawsze w liczbie mnogiej, kolumn w pojedynczej.

Odnośnie id’ków, ważne jest jaki system baz danych będziesz wykorzystywać. MySQL na MyISAM nie wspiera kluczy obcych (właśnie odniesień pomiędzy tabelami), reszta popularnych systemów (w tym MySQL na InnoDB) już sobie z tym radzi.

To jest sposób trochę odmienny, acz też bardzo dobry moim zdaniem link (w zasadzie, muszę przemyśleć czy nie przerobić systemu na właśnie taki)