[PHP] Primary Nav. dodanie pozycji Strona Główna

(Kkuklewski Spam) #1

Witam,

zrzutekranu20101213godz.png

Za pomocą jakiego kodu moge dodać link do index.php który będzie wyświetlać tekst Strona Główna przed 1szą pozycją w tym wypadku Aktualności.

I miejsce w którym trzeba umieścić kod, próbowałem metodą prób i błedów ale w PHP czasem ciężko to wychodzi, bez znajomości tego języka :):slight_smile:

Czyli mniej więcej tak..

stgn.png

?php wp_nav_menu( array( 'theme_location' = 'primary', 'sort_column' = 'menu_order', 'menu_class' = 'dropdown' ) ); ?

? } ?
? //Get Header Ad $headerad = get_option("xs_header_ad_code"); //Show Header Banner If Option is Checked if ($xs_enable_header_image== "true") { ? Header Image ? } else { ?[/code]

(M@ster) #2

Widzę tutaj kawałek theme do WP wykorzystujący dobrodziejstwa wersji 3.0 w postaci custom menu. W takim wypadku nie prościej skonstruować menu wprost z adminki WP (Wygląd / menu)? Można wtedy dodać co się chce, jak i gdzie.

Oczywiście można dodać na sztywno home page'a wykorzystując callback funkcji wp_nav_menu() ale nie jestem w stanie Ci tutaj tego podać w całości bo trzeba by źródła całego theme'a. Aczkolwiek nie widzę sensu robienia tego.

(Kkuklewski Spam) #3

Jeśli masz chwile.. to moge Ci podać potrzebne fragmenty php.

Wiem że jest taka możliwość.. ale to mnie nie zadawala, potrzebuje otrzymać taki efekt a nie inny :slight_smile:

(adpawl) #4

Tylko po co? skoro bez grzebania w templatce można to zrobić kreatorem menu dostępnym w PA ?

Ale jak się już tak upierasz, to http://wpfirstaid.com/tag/wp_nav_menu/