[php]Problem z wysłaniem maila

Witam

Podczas próby wysłania maila funkcją mail() pojawia się następujący błąd:

Warning: mail() [function.mail]: SMTP server response: 554 <(.1.).interpc.pl[(.2.)]>: Client host rejected: Access denied in D:----INNE--------PROGRAMOWANIE--------HTML----\PROJEKTY\STRONA_LIGOWA\admin\dodaj_admina_przetwarzanie.php on line 10

W miejscu (.1.) pojawił się jakiś numer ( nie wiem, czy mogę go udostępniać innym osobom dlatego go zastąpiłem), zaś w miejscu (.2.) jest moje IP.

Skrypt jest uruchamiany na moim komputerze ( WIN XP ), serwer Apache. W czym może tkwić problem ? Pozdrawiam

W złej konfiguracji (lub jej braku) serwera SMTP w php.ini.

Moje ustawienia są takie:

[mail function]

; For Win32 only.

SMTP = "poczta.interia.pl"

smtp_port = 587


; For Win32 only.

;sendmail_from = "raul1993@interia.pl"

Odkomentuj

;sendmail_from = "raul1993@interia.pl"

Ten port jest na pewno dobry?

Według tej strony : http://info.poczta.interia.pl/pomoc/art … portu-smtp chyba tak

PS. przy zmianie portu na 25 jest to samo, zaś na 465 apache sie zawiesza

Tylko że ten serwer wymaga uwierzytelniania chyba przy wysyłaniu. Nie wiem czy PHP to w ogóle obsługuje.

Aha ;/ A czy gdy stronę umieszczę na jakimś serwerze www np. yoyo to sytuacja będzie taka sama, czy maile będą wysyłane prawidłowo ?

Na profesjonalnych serwerach zwykle ustawiony jest sendmail i nie ma takich problemów.

OK, dzięki za pomoc

Lokalnie proponuję zainstalować sobie jakiś serwer poczty, np PostCast Server, w starszej wersji darmowy. Wtedy możemy lokalnie testować czy maile się prawidłowo wysyłają. W PostCast Server możemy obejrzeć wysłane maile, a nawet wysłać je w świat.