[PHP] proszę o przetestowanie aplikacji

http://www.pain3hp.ayz.pl/lotek/

Witam, proszę o przetestowanie aplikacji, wypisanie mi co jest zrobione niezbyt fachowo, jedyny błąd jaki obsłużyłem to przerwanie losowania w momencie gdy użytkownik zmienił wartości liczb w kodzie a nie wyklikując je myszą, przy okazji chciałbym zadać pytanie, jakie znacie sposoby przesyłania wartości z JS do PHP poza inputami

Dzięki za poświęcony czas, jeśli ktoś znajdzie jakieś uwagi to proszę pisać, osoby, które próbowały coś znaleźć a jednak im się nie udało również proszę o informację, jest to dla mnie bardzo ważne. Dzięki

“wygeneruj nowy kupon” - kuponu się nie generuje:) moze być zagraj jeszcze raz. Poza tym niby ok (W Operze).

Jeśli chodzi o zasadę działania to jest dobrze, ale sensu tej aplikacji nie widzę…

jesli chodzi o sens, teraz sensu nie ma bo nie jest skonczona…

chociaz, jak dla mnie ma, troche sie nauczyłem

Niby wszystko działa ale jak dla mnie “Wyślij nowy kupon” Powinno być trochę wiekszę bardziej widoczne/wyśrodkowane większą czcionką może jako jakiś obrazek. Btw wolo działa to losowanie;d

do wszystkich tworzących strony: definiujcie kolor tła - nawet białego;

Jim1961 , jak żadne to zawsze jest białe…

ra-v , jak niema żadnego to przeglądarki (te które znam) dają domyślne “tło aplikacji” ustawiane w zaawansowanych opcjach wyglądu; ja mam np. inny niż biały;

abcdef.png

obsługuje system szesnastkowy :smiley:

wystarczy w pasku adresu wkleić

javascript:

var form = document.forms[0];

form.elements['przekaz1'].value='a';

form.elements['przekaz2'].value='b';

form.elements['przekaz3'].value='c';

form.elements['przekaz4'].value='d';

form.elements['przekaz5'].value='e';

form.elements['przekaz6'].value='f';

form.removeChild(form.elements['submit']);

form.submit();

(przechodzą różne ciągi także skrypty JS)

XMLHttpRequest

“jakie znacie sposoby przesyłania wartości z JS do PHP poza inputami”

Można to robić poprzez ajax albo

window.location = adres?zmienna1=wartosc1

i chyba ostatnia możliwość to iframe.

dzieki za info, chyba funkcja php isnumeric(); powinna wystarczyć ?

Dodane 07.11.2010 (N) 12:25

swoją drogą wpisywanie literek nie jest problemem bo nic oszustowi nie daje…

Może intval()?

Rzeczywiście nie jest to wielki problem

mówisz poważnie czy ironizujesz?

poważnie :slight_smile: sorki, że tak nieczytelnie. Tak jak pisałem - przechodzą też skrypty JS, ale ingerują tylko w stronę wyników wyświetlającą się temu, kto je przesłał.

Warto to jednak zablokować - przy rozbudowie strony możesz o tym zapomnieć i przykładowo dodanie wyświetlania liczb wybranych przez poprzedniego usera może dodać taki skrypt do strony, którą zobaczą także inni albo zrobisz sobie stronę ze statystykami wybieranych liczb, a wśród nich mogą pojawić się litery, wyrazy, skrypty itp.