[PHP] proszę o przetestowanie aplikacji

(pain3hp) #1

http://www.pain3hp.ayz.pl/lotek/

Witam, proszę o przetestowanie aplikacji, wypisanie mi co jest zrobione niezbyt fachowo, jedyny błąd jaki obsłużyłem to przerwanie losowania w momencie gdy użytkownik zmienił wartości liczb w kodzie a nie wyklikując je myszą, przy okazji chciałbym zadać pytanie, jakie znacie sposoby przesyłania wartości z JS do PHP poza inputami

Dzięki za poświęcony czas, jeśli ktoś znajdzie jakieś uwagi to proszę pisać, osoby, które próbowały coś znaleźć a jednak im się nie udało również proszę o informację, jest to dla mnie bardzo ważne. Dzięki

(ra-v) #2

"wygeneruj nowy kupon" - kuponu się nie generuje:) moze być zagraj jeszcze raz. Poza tym niby ok (W Operze).

(Arn Poznan) #3

Jeśli chodzi o zasadę działania to jest dobrze, ale sensu tej aplikacji nie widzę...

(pain3hp) #4

jesli chodzi o sens, teraz sensu nie ma bo nie jest skonczona...

chociaz, jak dla mnie ma, troche sie nauczyłem

(Ace4 Ur) #5

Niby wszystko działa ale jak dla mnie "Wyślij nowy kupon" Powinno być trochę wiekszę bardziej widoczne/wyśrodkowane większą czcionką może jako jakiś obrazek. Btw wolo działa to losowanie;d

(Jim1961) #6

do wszystkich tworzących strony: definiujcie kolor tła - nawet białego;

(ra-v) #7

Jim1961 , jak żadne to zawsze jest białe....

(Jim1961) #8

ra-v , jak niema żadnego to przeglądarki (te które znam) dają domyślne "tło aplikacji" ustawiane w zaawansowanych opcjach wyglądu; ja mam np. inny niż biały;

(Damgora) #9

abcdef.png

obsługuje system szesnastkowy :smiley:

wystarczy w pasku adresu wkleić

javascript:

var form = document.forms[0];

form.elements['przekaz1'].value='a';

form.elements['przekaz2'].value='b';

form.elements['przekaz3'].value='c';

form.elements['przekaz4'].value='d';

form.elements['przekaz5'].value='e';

form.elements['przekaz6'].value='f';

form.removeChild(form.elements['submit']);

form.submit();

(przechodzą różne ciągi także skrypty JS)

XMLHttpRequest

(Wszerad91) #10

"jakie znacie sposoby przesyłania wartości z JS do PHP poza inputami"

Można to robić poprzez ajax albo

window.location = adres?zmienna1=wartosc1

i chyba ostatnia możliwość to iframe.

(pain3hp) #11

dzieki za info, chyba funkcja php isnumeric(); powinna wystarczyć ?

-- Dodane 07.11.2010 (N) 12:25 --

swoją drogą wpisywanie literek nie jest problemem bo nic oszustowi nie daje...

(Damgora) #12

Może intval()?

Rzeczywiście nie jest to wielki problem

(pain3hp) #13

mówisz poważnie czy ironizujesz?

(Damgora) #14

poważnie :slight_smile: sorki, że tak nieczytelnie. Tak jak pisałem - przechodzą też skrypty JS, ale ingerują tylko w stronę wyników wyświetlającą się temu, kto je przesłał.

Warto to jednak zablokować - przy rozbudowie strony możesz o tym zapomnieć i przykładowo dodanie wyświetlania liczb wybranych przez poprzedniego usera może dodać taki skrypt do strony, którą zobaczą także inni albo zrobisz sobie stronę ze statystykami wybieranych liczb, a wśród nich mogą pojawić się litery, wyrazy, skrypty itp.