[PHP] Przypasanie id fragmentowi kodu

Witam! Chciałbym zrobić plik news.php, w którym każdy news będzie miał swój id. jest mi to potrzebne gdyz na stronie chciałbym wyświetlić tylko kilka ostatnich newsów, i wszystkie w archiwum (ten sam plik- za pomoc funcki $_GET chcę określić typ- normal lu archiwe). W takim razie jak przypisać id newsowi?

Ps. Nie wiem czy to istotne ale każdy news to jeden div (w js to istotne a w php nie wiem :slight_smile: )

No to robisz tak (w skrócie) tworzysz tabele w bazie danych ze wszystkimi newsami, pola dobierasz według potrzeb. Następnie wyświetlasz dane z bazy i poprzez LIMIT i ORDER BY możesz ustalić limit wyników na jedną stronę (reszta będzie w archiwum) i kolejność (data lub np. id).

troszkę pracochłonne :smiley: nie da sie tego tylko php (tzn. bez mysql)? np.

$id+1;

echo .....

tylko, że ten skrypt zmienia wartość zmiennej o 1 lecz nie przypisuje do niej kodu… Da sie to jakoś ,połączyć"? I np. dodam sobie w tedy wartość typ i by było że wczytuje wybranego newsa, najnowsze newsy, i wszystkie. To jak wie ktos jak to ,połączyć", ,przypisać"? EDIT: W taki sposób zadziała?

$id+1 {

echo

}

EDIT 2nd:

Zrobiłem wszystko na plikach txt-jeden plik z 2 pętlami (jedna ustala najiekszy id newsa z folderu z plikami txt a druga wyświetla newsy).

No i prawidłowo, ja wole pracować na bazie danych bo można część pracy zwalić na silnik mysql :wink: