[PHP] System edycji - dobry pomysł?

Cześć, pisze taki system edycji typu: użytkownik może jakąś pozycje z edytować i zapisać. To się zapisuje jako jeszcze nieopublikowane, następnie ja to sobie w panelu odczytuje i zatwierdzam bądź nie. Podczas zapisu przez użytkownika zapisywana jest zawsze nazwa tej pozycji którą edytuje.

Chciałem tylko zapytać czy to jest dobry sposób, i czy takie każdorazowe wyszukiwanie w tabelach duplikatów nazw jest dobrym pomysłem. A może ma ktoś jakieś sprawdzone sposoby?

po prostu dodatkowa kolumna w tabeli która określa, czy dany artukuł wpis czy co tam chcesz jest opublikowana i zatwierdzona czy nie. Potem jeśli user sobie coś zedytuje to resetujesz wartośc w tej kolumnie, potem w kodzie dla Ciebie po prostu wyszukujesz wiersze ktore mają dana kolumne wyzerowaną, przeglądasz i to co zatwierdzasz ma ustawianą wartośc w kolumnie.

Ciekawie, ale może trochę źle wyjaśniłem, w tabeli w bazie danych mam w sumie 13 tych kolumn, więc co jak będą edytowane np. 3 dane dla jednej pozycji? Musiałbym mieć 3 kolumny, a właściwie to od razu 13. Co o tym myślisz?

A nie wystraczy sama znajomośc faktu, że dany wpis był edytowany i przejżenie tych pozycji?

Bo dodawanie 13 dodatkowych kolumn nie ma sensu, ale wtedy należy pomyśleć nad przeprojektowaniem w ogóle bazy danych, bo oznacza to, że za dużo danych nie powiązanych ze sobą znajduje się w jednym i tym samym rekordzie. Każde istotne pole powinno mieć swój rekord/tabele w bazie.

Nalepiej osobne kolumny, bo potem możesz to sobie ładnie jedym zapytaniem złączyć w całość do wyświetlenia(chociaż na jednek kolumnie też się da, w mysql funkcja CONCAT() ).

tak z innej beczki, nie przypominam sobie bym widział dobrze zaprojektowaną bazę danych która wymagała by aż 13 kolumn, może ich zmniejszenie (wyeliminowanie redundancji, normalizacja bazy) w znacznym stopniu uprościło sam problem?