[PHP] wyświetlanie kodu z znacznikiem <?

Witam, mam dość duzy problem z wyświetlaniem strony napisanej dawno temu. Otóż ostatnio dostałem stronę która ma w każdym dokumencie zamiast “<?php” wstawiony znacznik “<?” nie mogę przez to uruchomić jej na swoim serwerze, jest także inny problem ponieważ jak nawet zamienię w każdym dokumencie te znaczniki to i tak strona nie wyświetla sie poprawnie, występują błędy. I moje pytanie brzmi, w jaki sposób skonfigurować serwer Apache i PHP aby akceptował on znacznik “<?” ?

Jeżeli masz lokalny serwer to znajdź php.ini i w short_open_tag zmień wartość na on. Jednak obecnie pożądanym jest zwyczajem używanie <?php gdyż inne języki też mają <? np. xml i może być problem przy parsowaniu pliku. Jeżeli nie masz dostępu do pliku php.ini w pliku php na początku daj ini_set(‘short_open_tag’,1) ale może nie zadziałać m.in. ze względu na włączony tryb bezpieczny safe_mode

Skoro i tak występują te błędy to to nic nie da. Prawdopodobnie na serwerze jest za nowa wersja php.

Dziękuję, z tymi znacznikami problem został już rozwiązany. Ale na stronie nadal występują błędy… Zainstalowałem starszą wersję php i takiego problemu nie ma. Jest jakiś sposób na wyeliminowanie takich błędów, bez przepisywania kody strony (poprawiania błędów)