[php] wyświetlanie obrazków

Witam, mam taki problem bo skrypt mi działa nie tak jak trzeba.

Ma on wyświetlać miniaturki obrazków w tabeli po cztery miniatury w jednym wierszu.

Napisałem kod, przeanalizowałem krok po kroku i powinno działać. Jednak obrazki nie są ułożone tylko porozrzucane, jakby tabela była źle skonstruowana. Proszę o szybką odpowiedz!

<?php

include('top.php');

echo('

Galeria zdjęć

‘); require_once(‘polaczenie.php’); $zapytanie=“SELECT id, nazwa FROM zdjecia ORDER BY data DESC”; $wynik=@mysql_query($zapytanie); $ile=@mysql_num_rows($wynik); if($ile==0){ echo(‘Brak zdjęć!’); } else { echo(’

| '.$zd['nazwa'].' |
‘); } echo(’
'); include(‘bot.php’); ? [/code]

Wiesz co? Wrzuć kod HTML wygenerowany przez skrypt bo na oko jest oki.

Nie pomyślełem o tym:P

Najgorsze to że wygenerowany kod strony jest dobrze…Brakuje jednego na końcu. Ale dla tej ilości rekordów nawet jak wstawiam ręcznie to nie za pomocą “ifa” to i tak jest źle. Wklejam pod spodem screena. Zobacz sam:

Screen: http://img178.imageshack.us/my.php?image=screenvl1.png

| a 024.jpg | a 005.jpg | a 016.jpg | a 007.jpg |
| a 025.jpg | a 011.jpg | a 002.jpg | a 024.jpg |
| a 009.jpg | a 009.jpg |
[/code]

Dobra już doszedłem o co chodzi.

Problem tkwił w tym że po nie udanym uploadzie zdjęcia (gdy by np. za duże), dodany wczesniej rekord do bazy zostawał - nie był usówany. Dlatego były rekordy które nie miały żadnego zdjęcia. Dlatego wyświetlały się puste miejsca. Sorry za głupote :wink: Temat do zamknięcia.

Dla ciekawsckich podaje kod jak to zrobiłem ostatecznie.

<?php

    include('top.php');

    echo('

Galeria zdjęć

‘); require_once(‘polaczenie.php’); $zapytanie=“SELECT id, nazwa FROM zdjecia ORDER BY data DESC”; $wynik=@mysql_query($zapytanie); $ile=@mysql_num_rows($wynik); if($ile==0){ echo(‘Brak zdjęć!’); } else { echo(’

| '.$zd['nazwa'].' |
‘); } echo(’
'); include(‘bot.php’); ? [/code]