[php] wysyłanie maila ze strony

Czołem forumowicze,

Pytanie do Was z zakresu php. Utworzyłem formularz, który w firmie ma przyśpieszyć zgłaszanie wniosków do przypięcia nowych urządzeń w sieci. O ile znam podstawy html-a o tyle php jest mi obce.

Doczytałem, że jest funkcja mail(), która potrafi przesłać wypełnione dane z formularza na maila. Jednak w każdym przykładzie jakie widziałem na necie to wszędzie jest jeden znacznik <form>. Ja w swoim formularzu wykorzystałem ich kilka. Czy jest możliwość abym to wszystko zebrał “do kupy” i wysłał?

 

Formularz wygląda tak: http://hosti.vot.pl/formularz

 

Thank you from the mountain :slight_smile:

Opakuj wszystkie formy w jednego dużego zewnętrznego, zamiast pojedynczo dla każdego pola.

HTML5 pozwala na tworzenie podformularzy.

Dzięki panowie za odp. Formularz działa i “śmiga” jak trzeba.

Co masz na myśli? 

Doczytałem, że jest funkcja mail(), która potrafi przesłać wypełnione dane z formularza na maila. Jednak w każdym przykładzie jakie widziałem na necie to wszędzie jest jeden znacznik <form>.

Tak, otaczający wszystkie pola formularza, mówiący o tym, na jaki URL pójdzie żądanie (atrybut action) czy metodę, którą wysyłane są dane formularza (POST zalecana np. do formularzy kontaktowych, GET np. do wyszukiwarek). To ogólna zasada stosowania <form>. Podaj przykład, gdzie i co ciekawego widziałeś.