[PHP] Wyszukiwanie i wyodrebnianie informacji

Witam,

posiadam włsny skrypt który generuje odpowiednią treść po uzupełnieniu odpowiednich pól.

Teraz chciałbym rozwinąć ten skrypt aby “sam” uzupełniał pola #-o

Przykładowo,

aktualnie posiadam pola reżyser, data produkcji, gatunek …

teraz chcę by skrypt po podaniu tytułu wyszukał ten film … np. Shrek 2 (np. w filmweb.pl) oraz pokazał wyniki aby mógł potwierdzić że to jest film o który chodzi… (*1)

Gdy użytkownik wybierze tytuł skrypt odszuka na danej stronie reżysera, datę produkcji oraz gatunek.

*1 - jeżeli ten etap jest za trudny do zrobienia, więc jak to zrobić by po wyszukaniu przez użytkownik tego link(np w filmweb.pl) i podaniu do skrytpu ?

![-o<

A próbowałeś zmusić do współpracy wyszukiwarkę danego serwisu?

Ja się jeszcze aż tak nie znam :stuck_out_tongue:

Może mnie jakoś nakierujesz ?? ![-o<

Głónie chodzi mi o wyodrębnianie … bez wyszukiwarki się obejdzie :stuck_out_tongue:

curl będzie Ci potrzeby do zapytania szukajki i pobrania wyników, a potem wyrażenia regularne do wybrania interesujących Ciebie danych. Wyższa szkoła jazdy, ale do zrobienia.

A czy mogę poprosić o jakiś przykład

, wtedy sobie z resztą poradze :slight_smile:

Musisz sam poczytać o wyrażeniach regularanych i dopasować je do swoich potrzeb. Ja np. kiedyś spłodziłem coś takiego, do wyciągnięcia tekstu “NAuczyciele nieobecni: [tu imiona i nazwiska]” z całego tekstu z tzw “tablicy nadzieji” w pewnej szkole:

preg_match('/Nauczyciele[A-Za-z\ \.\,\s\:ęóąśłńćźżĘÓĄŚŁŃĆŹŻ]*/', $body, $matches);

		$string = $matches[0];

Gdzie $body to to zmienna z całą treścią, w tablicy $matches będą zapisane dopasowane do wzorca kawałki, a $string to już gotowy wycięty tekst. Nie wiem co chcesz wciągnąć, musisz sam postudiować i dopasować wzorzec.

Alternatywnie, możesz curlem ściągnąć dokument html i obrobić go interfejsem DOM w PHP. Ale różnie to bywa, zależy jaki dokument będzie generowany przez źróło(kiepski kod może rozwalić całą zabawę zanim się zacznie). Bezpieczniej będzie pobawić się wyrażeniami regularnymi.