[PHP] Zapisanie klikniętych linków

Witam,

Mam do was takie małe pytanie, czy jest możliwość aby zapisać, np. do pliku txt lub bazy danych linki które kliknął internauta?

Jest sobie strona WWW i ma dużo linków. Użytkownik chodząc po niej klika owe odnośniki. Chciałbym abym mógł sobie wszystkie kliknięte linki zapisywać.

Wiem, że są narzędzia do tego jednak chciałbym wiedzieć jak ze strony programowania to wygląda. Może jest jakaś funkcja w PHP która będzie pamiętać ostatni link gdzie użytkownika przeniosło?

Chyba jedynym wyjściem jest zrobienie przekierowania. Użytkownik klika w link do strony, na której następuje zwiększenie “kliknięcia” i przekierowanie na właściwą stronę.

Też o tym myślałem jednak do każdego linku musiał bym utworzyć takie przekierowanie. Nie wiem czy byłby sens tworzyć takie zawiłości :slight_smile:

Nie do każdego linku. Robisz link typu: przek.php?link=www.dobreprogramy.pl, a w skrypcie

mysql_query("INSERT INTO 'tab' VALUES('NULL','$_GET['link']');

header("Location: ".$_GET['link"]);

Baza danych lepsza jest niż plik. Można by sprawdzać czy nie ma drugiego tego samego wpisu / liczyć linki z podziałem na sesje etc Można by zrobić to za pomocą ajax’a. Zamiast zmieniać wszystkie linki (używając tego samego php, zmieniając get na post). Coś na zasadzie:

$('a').click(function() {

  $.post("przek.php", { link: $(this).attr('href')} );

});

Oc znów pseudokod :slight_smile: Pewnie będą jakieś błędy, ponieważ dawno nic nie pisałem :slight_smile:

Zakładam że to Twoja strona i chcesz wiedzieć jakie strony są najbardziej “chodliwe”.

Można to rozwiązać tak że jak się wejdzie na daną stronę to w treści jest dodawanie +1 do bazy danych gdzie zbierasz odsłony strony a nie kliki w linki.

Myślałem o tych propozycjach które mi podpowiedzieliście jednak po przebadaniu ich dogłębnie nie są wystarczające dla mnie. Jednak mam kolejne pytanie :slight_smile:

W mozilla jest wtyczka Live HTTP Headers. Ona pokazuje dosłownie wszystko co trzeba czy nie trzeba. Jeśli wtyczka potrafi pobrać dosłownie wszystko to może PHP ma taką dziwną funkcje która będzie czytać takie rzeczy jak aktualnie kliknięty link??

Ponieważ nie wiemy co chcesz zrobić …

@twoje pytanie, nie ma w php takiego czegoś jak aktualnie kliknięty link. Do tego służą zmienne GET.

Korzystam z usług netsprint.eu (reklama kontekstowa). Oni udostępniają panel gdzie jest pokazane ile było kliknięć itd. Chcę sam napisać coś prostego aby sprawdzić czy dane w tym panelu są prawdziwe :slight_smile: Ilość kliknięć, godzina kliknięcia i jaki link to mi wystarczy na sam początek.

Lubie wyzwania jednak okazuje się, że brakuje mi pomysłu aby ugryźć ten temat :confused: Nie mogę wykonać przekierowania ponieważ będzie to na pewno widać dlatego myślałem o PHP + Ajax jednak dalej stoję w kropce.

Może w jquery dasz coś w stylu

$(’#linki a’).click(function(){

//ajax z parametrem href do php

});

W php odbierasz get/post z info o linki i po sprawie, user nie wie że coś się stało.

w google analitics pokarzą ci konkretnie wszystko z jakiej strony kto przyszedł ile sekund był na jakiej podstronie i jakim linkiem wyszedł

pokazują nawet z jakiego systemu operacyjnego odwiedzający korzystał i w jakim języku miał ustawione wyszukiwanie w przeglądarce.

a w php to szukaj pod hasłem “licznik kliknięć php” albo lepiej “licznik kliknięć php mysql”