[php]zapytanie do bazy jak pokazać obecnie zalogowanego uzyt

Mam pytanie jak pokazać dane i avatar obecnie zalogowanego użytkownika,bo wyświetla mi wszystkich

$istnick = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM `uzytkownicy` WHERE `nick` = '$login' AND `haslo` = '$haslo'")); // sprawdzenie czy istnieje uzytkownik o takim nicku i hasle

    if ($istnick[0] == 0) {

echo 'Logowanie nieudane. Sprawdź pisownię nicku oraz hasła.';

    } else {

$_SESSION['nick'] = $login;

$_SESSION['haslo'] = $haslo; if ((empty($nick)) AND (empty($haslo))) {

echo '
Nie byłeś zalogowany albo zostałeś wylogowany
Strona Główna
';

exit;

}				

$user = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM uzytkownicy WHERE `nick`='$login' AND `haslo`='$haslo' LIMIT 1")); if (empty($user[id]) OR !isset($user[id])) {	

echo '
Nieprawidłowe logowanie.
';

exit;

}	

// tresc dla zalogowanego uzytkownika

echo 'Witaj '.$user[nick].'';																																																																																																																		

echo '
Wyloguj mnie'; echo '
Dodaj tapete'; echo '
Dodaj profil';																																																																																																																																																																																				 																																																																																																																																																																																																																																	 																																																																																																																																																																																																																																														 

}$row = mysql_fetch_object($user[id]);

		$id = $row->$user[nick]; $query = "SELECT id,nick,ksywa,nazwisko,link_avatar,opis,czas_profilu,email,ip FROM uzytkownicy WHERE nick='$nick' ";	

$result = mysql_query($query) or die(mysql_error($mysqli));																																																																																												

if ($result) { echo "
  • "; while ($row = mysql_fetch_object($result)) { $nazwisko = $row->nazwisko; $ksywa = $row->ksywa; $czas = $row->czas_profilu; $nick = $row->nick; $email = $row->email; $opis = $row->opis; $link = $row->link_avatar; $id = $row->$user[id]; $ip = $row->ip; echo "

Imie:$ksywa

Nazwisko:$nazwisko

$title

  • zwin/rozwin $opis \n"; } echo "
    "; } ? [/code]

Musisz mieć zmienna enum czy użytkownik jest zalogowany albo datatime. Wtedy porównujesz WHERE zalogowany =‘tak’ albo wyciagasz użytkowników pod względem datatime (ostatnio aktywni przez 5 min). Jeśli o nie masz takie zmiennej to nie zrobisz tego :slight_smile:

jeśli chodzi o wyciagniecie aktualnie zalogowanego użytkownika to wystarczy dobry select z warunkiem w WHERE po unikalnej kolumnie

Tak chodzi mi o pokazanie zalogowanego użytkownika wraz ze zdjęciem,kombinuje tak ale się nie wyświetla

$query = "SELECT id,nick,ksywa,nazwisko,link_avatar,opis,czas_profilu,email,ip FROM uzytkownicy WHERE nick='$nick' ";	

$result = mysql_query($query) or die(mysql_error($mysqli)); $row = mysql_fetch_object($nick);

if ($result) { echo "
  • "; while ($row = mysql_fetch_object($result)) { $nazwisko = $row->nazwisko; $ksywa = $row->ksywa; $czas = $row->czas_profilu; $nick = $row->nick; $email = $row->email; $opis = $row->opis; $link = $row->link_avatar; $id = $row->$user[nick]; $ip = $row->ip; echo "

Imie:$ksywa

Nazwisko:$nazwisko

$title \n"; } echo "
"; } [/code]

najfajniejsze jest to, że logujesz użytkownika na podstawie Count(*) z tabeli uzytkownicy, a później po zalogowaniu nie potrafisz wyciągnąć tego samego wiersza tylko zamiast liczby to kolumny :slight_smile:

Jest udało mi się,znowu mi pomogłeś dzięki.Zrozumiałem wielkie dzięki :slight_smile: :smiley: