[PHP]Zmienna $_GET

brak ’ na końcu echo

echo '";

Cudzysłów na początku i na końcu.

$_GET jest tablicą.

Teraz efekt na stronie wygląda tak

tzn. zmienna nie podstawiana :frowning:

poczytaj jaka jest różnica (zwłaszcza przy echo) pomiędzy ’ a "

chodzi o to, że skoro się uczysz powinieneś był poczytać o podstawach, bo bez tego nic nie zrozumiesz. tak więc zajrzyj do książki/kursu/manuala i poczytaj jaka jest różnica pomiędzy ’ a "

Airborn dobrze mówi, im wcześniej nauczysz się korzystać z manula tym lepiej :slight_smile: Wiem coś o tym :roll:

wiem że dobrze mówi tylko nie mam nic takiego… :frowning:

A tu patrzyłeś?

http://www.google.pl/search?source=ig&h … lr%3D&aq=f

Z tego co pamiętam to się nazywa interpolacja zmiennych.

żeby nie było, pewnie nie masz manuala, co? pierwszy lepszy kurs online też na pewno o tym traktuje

raczej nie, interpretacja jeżeli już, choć imo to też nie jest precyzyjne określenie, jednak interpolacja to coś zupełnie innego

Dzięx- poczytam sobie :slight_smile:

piszesz:

A powinno być:

[/code]


nie SCR, tylko SRC.



całość wygląda tak: (przykład)

[code] <?php if ($_GET[‘img’] == krajobraz) { echo ’ Krajobraz

Najlepiej skopiuj ten kod.

PAMIĘTAJ! Zwróć uwagę na cudzysłowie w ECHO oraz na znacznik IMG: nie tylko

Dziex- wiem jak sie wstawia obrazki ale raz źle napisałem i potem leciało :wink:

Jest jedno ale- mi chodziło o zmienną w linku do obrazka… taki efekt już miałem.

Dziś dzień dziecka :roll:

Jeżeli zastosujesz:

$imie = "krzysiek";

 $a = "moje imie to $imie";

to zmienna $a będzie miała wartość moje imie to krzysiek jeżeli zastosujesz:

$imie = "krzysiek";

$a = 'moje imie to $imie';

To zmienna $a będzie miała wartość moje imie to $imie I to jest cała różnica. Najwydajniejsze będzie:

$imie = "krzysiek";

$a = 'moje imie to '.$imie;

Dzięki :wink: Oby więcej takich dni

Tak prościej:

<?php

$_zmienna= 'tekst zmiennej';

echo 'Ten tekst nie obsługuje zmiennych, np.: $_zmienna' //efekt: Ten tekst nie obsługuje zmiennych, np.: $_zmienna


echo "Ten tekst obsługuje zmienne, np.: $_zmienna" //efekt: Ten tekst obsługuje zmienne, np.: tekst zmiennej

?>

SyntaxErroru, twoje wyjaśnienie jest trochę zbyt chaotyczne…

chaotyczne to chaotyczne- 2 razy przeczytać i da się zrozumieć. Zrobiłem galerie :smiley: Dzięki =D>

Heh taa, przeczytał pomyślał (zapewne to zabrało najwięcej czasu) i zmałpował. Proszę C ię (trochę kultury) nie irytuj mnie.

dobra ale bez OFFTOPIC! :smiley: Problem rozwiązany i to tak szczerze to nie za dużo wyjaśniliście…

Ale cóż nie zawsze trzeba być idealnym. :wink: Kilka kursów online i napisałem sam