[PHP] zwiększanie zmiennej przez button

Witam, mam dosyć prosty skrypt PHP

<?php


   $rozszerzenie = ".jpg";

   $nazwa = "zdj";

   $numer = 1;


   $foto = $nazwa.(string) $numer.$rozszerzenie;


	echo("");

	echo("");

	echo($numer);


?>[/code]

I najprościej mówiąc, chcę aby zmienna numer po kliknięciu w przycisk zwiększała się o jeden, a następnie wyświetlała się jej zwiększona wartość.

To moje początki z PHP, więc dla wielu może wydać się to banalne.

Możesz umieścić to w formularzu, przejść na podstronę, która zwiększy numer i powrócić headerem do strony wejścia.

np tak

<?php 

if($_POST['wyslano'])$_POST['wartosc']+=1; 

echo '



'.$_POST['wartosc'].'';

?>

Dodane 13.01.2011 (Cz) 22:41 – albo tak

$_GET['wartosc']+=1;

echo '


'.$_GET['wartosc'].'';

można by to zrobić przy pomoc ajax ale skoro jesteś początkujący to nieco mniej skąplikowane rozwiązanie.

<?php


   $rozszerzenie = ".jpg";

   $nazwa = "zdj";

   $numer = 1;


   $foto = $nazwa.(string) $numer.$rozszerzenie;


   if(isset($_GET['numer']))

	$numer = (int)$_GET['numer'] +1;


   echo("");

   echo "";

   echo "";

   echo "";

   echo "";

   echo($numer);


?>

[/code]

Dzięki wam bardzo rozwiązanie od grzelix wydaje się najprostsze i dlatego też je postanowiłem zastosować.

Najprostsze rozwiązanie nie ma wiele wspólnego z PHP :stuck_out_tongue:

gdzie obrazek ma id ‘image’, a przycisk - ‘button’ (nie musi to być ) wersja ze szczyptą php:

Rozwiązanie zaproponowane przez cayman3_11 najbardziej mi odpowiada, ale… jak go przeedytować, aby też zmniejszał wartość o 1 po naciśnięciu innego buttona?

Chodzi mi o kod:

img.setAttribute('src', src.replace(liczba, liczba+1));

zamień na

img.setAttribute('src', src.replace(liczba, liczba-1));

To ja wiem, ale chodzi mi o dodanie obsługi drugie buttona, tak żeby dwa równolegle działały, jeden dodawał, drugi odejmował.

najprościej

albo

i generalnie wszystko jest ok, z tym, że ja potrzebuję 15 takich buttonów, gdzie każdy będzie zwiększał “swoją” zmienną o np. 1 - i nie usuwał “przy okazji” wartości innych buttonów. Bardzo proszę o jakąś sugestię.