PHPBB -forum wielojęzyczne

(Wirrus) #1

Witam,

chcę postawić forum wielojęzyczne. (będzie tam ok. 5 języków) i chciałem się zapytać czy po wrzuceniu do katalogów językowych plików językowych będę mógł np. wpisy, tematy forum, strony jako administrator przetłumaczyć bez problemu? Nie chcę sytuacji w której ktoś np. z Anglii odwiedzi moje forum a tam będą tematy, kategorie w języku polskim zamiast angielskim. Jak to wszystko najprościej zrobić? Z góry dzięki za pomoc.

(Kontakt) #2

Z czystej ciekawości, czy sam ogarniesz 5 języków? 

Co do samego pytania. Każda przeglądarka internetowa określona jest danym językiem ( osoba wchodząca na stronę przesyła pewne informacje ), który da się wykryć i dostosować stronę względem tych parametrów.

Nie sądzę aby jakiekolwiek standardowe pluginy i wtyczki do popularnych skryptów (mybb, phpbb, ipb?, vb?)  pozwoliły Ci na dostosowanie forum w ten sposób.

(Wirrus) #3

Mam zlecenie zrobić forum 5 języczne za pomocą aplikacji phpbb. Jest to moje pierwsze forum i nie wiem jak zrobić z tymi językami. W panelu administracyjnym musi być opcja dzięki której przetłumaczymy temat kategorii, temat itd. Jak się zabrać do tego najlepiej?

(Kontakt) #4

Niestety bez autorskiego rozwiązania nic nie zrobisz, tego typu modyfikacje nie są planowane w takich skryptach. Zastanawiające że podejmujesz się zlecenia a nie masz pojęcia jak się do niego zabrać.

(Wirrus) #5

Dziękuję.

(M1x0 Kontakt) #6

sieciarz… a Ty moze nie wypowiadaj się jak nie wiesz… chociaz wystarczyła sek w google.

Jezeli wrzucic paczki jezykowe do langa i je zainstalujesz, wszystkie funkcyjne teksty będą przetłumaczone 

Do postów szukaj wtyczek, z google translatorem np.

http://www.phpbb3bbcodes.com/viewtopic.php?t=1702