Phpbb3 - jak założyć shoutboxa

No właśnie tak jak w temacie. Jak założyć shoutboxa (najlepiej z technologii AJAX) na forum, które założone jest na phpbb3? Prosiłbym jednak o poradnik dla Noobów, bo owym jestem w tych sprawach :wink: . Za odpowiedź dziękuję :slight_smile:

Tu masz Ajax ShoutBox dla phpBB3

To lepiej sam sie nie bierz za modyfikowanie skryptu :wink:

Jednak chciałbym założy shoutboxa, ponieważ moi użytkownicy tak mnie proszą, że nie mogę im odmówic. To pomoże ktoś :frowning:

No więc tak:

Pamiętaj żeby zrobić backupa! !!

Ściągnij wszystko co masz na FTP, wejdź w ACPKonwersjacjaUtwórz kopie zapasową bazy danychwybierz wszystkei tabele i “store and download file lockaly” lub coś w tym rodzaju

1.Ściągnij program Notepad++ (ułatwi ci on edycję plików)

2.Wejdź w plik install.xml (jak się nie mylę) i jak nie umiesz angielskiego to na górze powinieneś mięc wybór na Polski.

3.Postępuj zgodnie z instrukcją

4.Jak nie wiesz jak dodać zapytanie do sql to mini tutek:

a)Wejdź w phpmyadmin

b)Wybierz baze danych (po lewej stronie)

c)Nad wyborem masz mały rysunek (dymek z napisem sql)

d)Wcisnij go, pojawi ci się okienko i tam wklej zapytania

5.UWAGA! !!

6.Jak ci sie nie uda to przywroć backupa

Jak chcesz to pobierz zmodyfikowaną wersje PhpBB3 Ultimate z wielką ilością modów (zbliża się aż do 50) :lol:

To tyle z mojej strony, w razie kłopotów gg: 9027874

Pozdrawiam MaXpl17

Albo zrób dział o nazwie shoutbox i wklej kod include albo iframe. Ja robię własny sb i cos modyfikacja plików mi nie wychodzi więc tak zrobię

___

woytecr

hehe, w ten sposób nie chce :slight_smile:

nie ma jakiegos shoutboxa dla rc7? bo ten podany do sciagniecia jest dla rc5 :confused:

MaXpl17: czy ty czasjem nie jestes MaXpl17 z phpbb3.pl ? :wink:

troche trzeba bylo oczekiwac z odpowiedzia, a do tego czasu instalacja jest automatyczna. na phpbb3.pl jestem MaXpl18.

Podobno importa miała własny shoutbox do phpbb3, wejdź na http://www.importa.xorg.pl i tam poszukaj :wink: