phpBB3 Olympus


(zielu84) #1

Grupa phpBB w końcu po sporej ilości wydań RC (około 8miu) wydała wreszcie stabilną wersję jednego z najbardziej rozpowszechnionych skryptów do for internetowych.

Jakie są zmiany dla zwykłego szarego forumowicza? O wiele bardziej rozbudowany panel zarządzania kontem, zaś sam interfejs forum bardzo odświeżony, zwłaszcza dzięki nowym szablonom.

Co do wydajności samego forum nie ma jeszcze do końca pewnych wiadomości ale przeglądając panel administracyjny za to można się natknąć na część poświęconą właśnie wydajności forum.

Administrując już wersjami RC tego forum niejednokrotnie dokonywałem modyfikacji forum różnego rodzaju dodatkami (oficjalnymi i nie tylko) i muszę przyznać, że odbywało się to wiele bardziej bezboleśnie niż w wersji phpBB2. Dodatkowo wszelkiego rodzaju zmiany w wyglądzie, dodanie dodatkowych pól itp. są ułatwione poprzez odpowiednie zakładki w panelu administracyjnym, w którym możemy je ręcznie zmodyfikować nie łącząc się żadnymi klientami FTP typu Total Commander. Jedyne czego moim zdaniem może brakować to kolorowania składni ale kto wie, może wyjdzie dodatkowe rozszerzenie odnośnie tego :slight_smile:

Bazę forum bardzo łatwo się przenosi z poprzednich wersji phpBB, a także jeśli ktoś korzystał z modyfikacji by przemo (wystarczyło tylko odinstalować modyfikację i konwersja szła bez zarzutu).

Jedyne braki jakie odczuwam to brak pełnego spolszczenia oraz mała ilość modyfikacje (które swoją drogą były dostosowane pod konkretne wersje RC i nie zawsze działały z kolejnymi) ale skoro wyszła wersja stabilna to może w końcu się ich doczekamy :slight_smile:


(Monczkin) #2

No i?

Blog czy co?


(Kpc21) #3

Zapomniałeś dodać, że phpBB3 można zobaczyć na tym forum. Inaczej mówiąc to forum działa na phpBB3.