[PHPFv7] if (iMEMBER) dla określonej grupy z "Dostępny dla:"

Witam, chcę aby w jednym panelu było kilka wartości dla tych co są w “Dostępny dla:”

Np. ustawiam Dostępne dla: Użytkownicy

Ale np. Janek jest w GrupaA, a Marcin - GrupaB

Jankowi i Marcinowi w tym panelu się coś innego wyświetla.

Wiem że trzeba użyć Dostępny “if (iMEMBER)” ale nie wiem co dalej i chciałbym aby mi ktoś wytłumaczył czy w ogóle takie coś idzie zrobić

Jak stworzyłeś te grupy, na jakiej zasadzie są one wybierane i przypisywane użytkownikowi?

Normalnie. Chodzi mi oto żebym nie dodawał 3 paneli jeden dla grupy GrupaA, drugi dla GrupaB tylko wszystko w jednym odzielone jakimiś warunkami czy coś

Albo ty nie rozumiesz mnie, albo ja ciebie, na jedno wychodzi. Normalnie… nie korzystam z cms-ów, więc się pytam jak grupa jest przypisywana do usera w tabeli - jakąś nazwa, numerkiem, czymkolwiek? W każdym razie pobrałbym tą zmienną za pomocą zapytania SELECT i “z dyńki”.

EDIT

W sumie nie oczekuje konstruktywnej odpowiedzi, ściągnąłem to coś i co mogę wywnioskować z suchych plików (nie instalowane, nie testowane). Każda kolejna grupa to kolejna liczba całkowita począwszy od 1. Każdy user może mieć kilka grup, gdyż jest tam możliwość update, poza tym każdą kolejną liczbę poprzedza kropka. Zatem wybieramy z bazy user_groups z tabeli users wszystkie rekordy do zmiennej i explodem rozbijamy ją, sprawdzając czy jest cyfra odpowiadająca grupie, która chcemy wybrać.

Do takich rzeczy są wbudowane odpowiednie funkcje.

openside("nazwa panela");

if (checkgroup(1)) {

	echo "zawartość dla usera który jest w grupie o ID 1";

} elseif (checkgroup(2)) {

	echo "zawartość dla usera który jest w grupie o ID 2";

} else {

	echo "zawartość widoczna dla pozostałych";

}

closeside();

To tylko przykładowy kod. Nie wiem jak chcesz to mieć dokładnie.

Przy dodawaniu panela możesz zaznaczyć dostęp dla użytkowników. Wtedy goście nie zobaczą “zawartości dla pozostałych”. Chyba, że chcesz, aby cały panel był widoczny tylko dla userów w grupie o ID 1 lub 2. Napisz dokładnie co chcesz mieć w panelu.

Pozdro

ok wielkie dzięki. sobie sam już tam prze edytowałem. wszystko działa i wiedza się rozszerza :slight_smile: :piwo: