PHPMyAdmin nie działa

Po zainstalwoaniu phpmyadmin i po przejściu do 5.196.116.177/phpmyadmin/ wyświetla się
Not Found

The requested URL /phpmyadmin/ was not found on this server.

Apache/2.4.18 (Ubuntu) Server at 5.196.116.177 Port 80

Masz taki folder? Masz taki folder? Nie musisz zrobić jakiegoś dowiązania w stylu
sudo ln -s /usr/share/phpmyadmin/ /var/www/phpmyadmin ? Konfigurowałeś to? (sudo dpkg-reconfigure -plow phpmyadmin i dodałeś do apache?)

Nie mam tam żądnego folderu po wpisaniu ln -s /usr/share/phpmyadmin/ /var/www/phpmyadmin nic się nie działo po tym restartowałem apache i nic ale co miałem konfigurować ? Wcześniej zainstalowałem i wszystko działało teraz zrobiłem to samo co wcześniej i nie działało a wtedy nic nei konfigurowałem.

Bo musisz dodać konfiguracje phpmyadmina do apache.

No tak przypomniało mi się że konfigórowałem przy instalacji ustawiłem hasło do php i czego ma uzywać apache czy czegoś innego ustawiłem apache


Najlepsza jest druga lub trzecia metoda.

1 polubienie

Sprawdziłem phpmyadmin raczej jego skrót przeniósł się do /var/www ale nadal nie działa

Zaczeło działać orzy 2 metodzie dzięki :slight_smile:

Wywal całkowicie symlinka z /var/www - nie jest to bezpieczne, lepiej zrobić to przez config czyli metodą drugą lub trzecią z linka wyżej. Pierwszą to w ogóle bym odpuścił bo jest wręcz łopatologiczna, przez co mniej bezpieczna.