Wymiana procesora do 300 zł [wydzielone]

Puknij się w główkę wstawiając tutaj wygenerowane automatycznie benchmarki i pisząc na ich podstawie o wydajności. Między starym Phenomem a Ryzenem 1XXX jest ponad 40 procent różnicy z samego IPC. Phenom nie obsługuje nawet wszystkich instrukcji wymaganych przez nowe gry, a jego wydajność jest i tak dość mizerna jak na obecne czasy. Do tego sekcja tej płyty głównej nie jest odpowiednio mocna do poprawnej obsługi Phenoma x6, pomimo teoretycznego wsparcia w biosie.

BE oznaczało tylko i wyłącznie odblokowany mnożnik. Modele zwykłe można było wciąż podkręcać szyną.

@ hubertusqwert

Najpierw zasilacz, potem dodatkowa kość 4 GB. Na koniec zakup używany Athlon 640. Dwa dodatkowe rdzenie i więcej pamięci RAM zrobią różnicę w zwykłych zastosowaniach.

Tylko że Phenomów były 2 generacje, ta pierwsza generacja była słaba, więc nie wiem o której piszesz… Tak wstawiłem wynik z benchmarków i co jest złego w tym ? czy te benchmarki kłamią ? Pisałem już wcześniej, że w momencie polecania tego procka nie znaliśmy jeszcze modelu płyty głównej, dlatego napisałem tam: " jak płyta obsłuży " czytałeś to ?

Zgadza się, miałem Phenoma II X6 1065T, pisałem to odnośnie komentarza marcin20000, cyt: “ze ludzie jak idiocie Phnomy kręcili i nikt nie da 100% gwarancji czy egzemplarz nie ejst na wykończeniu.”

Więc kręcić jak idioci mogli tylko modele oznaczone BE, proste i logiczne prawda ?

Może teraz marcin20000 coś napisze, widzę że cały czas siedzi na forum i obserwuje… czyżby moja odpowiedź na jego post w końcu spowodowała, że stracił głos i nie wie co ma teraz odpisać ?

Sam nie masz rozeznania w temacie i się pultasz. Daruj sobie wycieczki.

I tylko tyle mi napiszesz ? żadnych konkretów i argumentów na moją odpowiedź ? myślę, że ty też nie wiesz do końca o czym piszesz…

Mój wpis jest na temat.

Śmieciowe benchmarki jak ten, owszem kłamią, albo przekłamują fakty. A ty ich nawet czytać nie potrafisz, bo jasno jest napisane który procesor jest wydajniejszy według ich wyliczanki.
Jeśli chcesz wiedzieć który procesor jest wydajniejszy czytaj lub oglądaj rzeczywiste testy.

Twoje rozumienie tego terminu jest znane chyba tylko tobie, gdyż szyną można równie dobrze podkręcić Phenoma jak samym mnożnikiem. Generalnie czepiasz się ■■■■■ół nie mając rzeczowych argumentów w dyskusji.

Posłuchaj stary knurze, nie ucz Ojca dzieci robić, bo komputer mam od 1994 roku i podkręcałem nawet Pentiumy MMX, więc wiem co to mnożnik i szyna (magistrala) i tyle w temacie.

Pokaż mi jakiś test / benchmark gdzie jest 40% różnicy w wydajności pomiędzy tymi procesorami o których wcześniej pisałem, czekam.

Szczerze w to wątpię. Prezentujesz raczej szczeniacki poziom dyskusji i wiedzy. Tak na oko rocznik 2002

40 procent IPC - wybiórcze czytanie u ciebie i nieznajomość pojęć. W programach wykorzystujących bardziej pojedynczy wątek się to uwydatnia. Natomiast jak to się prezentuje w rzeczywistości możesz sprawdzić w testach porównujących z FX 6300, czyli jego wydajniejszym następcy. O dobry test Phenoma z Ryzenem z racji wielu różnic w platformach niezwykle ciężko.

Tak na oko to możesz wiesz co sobie zmierzyć…

Ja się kurw… pytam tobie o benchmark, a nie testy IPC ! wiadomo że Ryzen będzie tutaj dużo szybszy, bo obsługuje nowsze typy pamięci, System operacyjny po uruchomieniu jest ładowany do pamięci RAM, więc sprawa jest jasna jeśli chodzi o wymianę informacji pomiędzy procesorem, a pamięcią.

I nie porównuj Phenomów do procesorów FX, bo te mają inną architekturę, wielowątkowość i nowe instrukcje, np. wsparcie dla AES.

FX
MMX, SSE - 2 - 3 - 3s - 4.1 - 4.2 - 4a, AMD64, AMD-V, AES, CLMUL, AVX, 1.1, XOP, FMA3, FMA4, CVT16, F16C, Turbo Core 3.0, PowerNow!, ECC.

Phenom II MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSE4a, Enhanced 3DNow!, NX bit, AMD64 (implementacja x86-64), Cool’n’Quiet, AMD Virtualization, Turbo CORE

Dziękuję i dobranoc, nie mam już więcej pytań.

Cinebench - wydajność jednowątkowa.

No właśnie i dlatego polecanie komuś Phenoma za 300 zł jest bzdurą. Dziękuję za poparcie.

Było się nie kompromitować. Teraz myślisz, że się wymkniesz i będzie na twoje. Brak jaj na przyznanie się do błędu?

Daj ten test w takim razie !

Pisałem ci wcześniej, że kiedy polecałem ten procek, to nie znałem jeszcze modelu płyty głównej jaką ma autor tematu, więc nie miałem pewności, czy jego płyta obsłuży procki FX. Czytasz w ogóle co ja pisze ?

Jakiego błędu, znowu majaczysz ?

PS. Przecież wydajność w Cinenebech jest identyczna.

Chodzi o sam procesor i jego wydajność. Natomiast polecanie komuś takiej grzałki w ciemno (bez znajomości modelu płyty głównej) jest nieodpowiedzialne.

Znajdź sobie na odpowiedniej podstronie z testu Pure PC. Jako iż wydajność Phenoma X6 jest poniżej FX 6300 traktuj to jako odniesienie. I nie ośmieszaj się już tymi ‘testami’ z benchmarka.

Buahahahahahahahahahaha.

Dlatego napisałem w poście nr 8, cytuje: “Jeśli płyta obsłuży”.

Bo nie znałem wtedy jeszcze modelu jego płyty.

Sprawdź i zobacz zanim coś napiszesz !

Na miłość Boską… kiedy ja podawałem propozycję tego procka, nie znaliśmy jeszcze modelu płyty głównej autora tematu, więc napisałem (w poście nr 8) cytuje: “Jeśli płyta obsłuży”

Przewiń i sprawdź co napisałem.

Nazwę płyty poznaliśmy dopiero w poście nr 14 (screen z programu CPU-Z)

Kur… pisze to już chyba 4 raz… czytacie ze zrozumieniem ?

Teraz to już raczej nieaktualne, bo okazało się, że ta płyta obsługuje również procki FX i takiego właśnie bym polecił.

Co do tego konkretnego modelu płyty, i tego procka Phenom II X6 1075T to powinien działać na tej płycie…

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?288939-Help-!!!-ASUS-M5A78L-M-LX-and-AMD-Phenom-II-X6-1075T-will-work

Nie, nie będzie. A nawet jeśli ruszy to na 100 procent będzie zrzucał zegary, bo sekcja nie poradzi sobie z takim przepływem prądu. Weź swoje genialne porady zabierz gdzie indziej.

Nie wiem, czy ruszy - czy nie ruszy i gów… mnie to teraz już obchodzi, czepiasz się dzika świnio wszystkiego co się tylko da, łapiąc mnie za słówka i wyciągając je z kontekstu, nudzi się w domku co ?

Napisałem to co znalazłem w necie, że procek powinien ruszyć… http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?288939-Help-

Ty wiesz wszystko najlepiej, nawet nie sprawdziłeś czy od tamtego czasu (2014 rok) wyszła aktualizacja biosu do tej płyty… Te swoje mądrości zostaw “ekspercie” dla siebie, chodząca Alfo i Omego.

Zwyczajnie punktuję twoją niewiedzę szkodniku. A ty jedynie pyskujesz jak na bezmyślnego dzieciaka przystało.

Podlinkowałeś wątek z forum z jedną odpowiedzią, w której gość zgaduje. Równie dobrze możesz zapytać Wróżbitę Macieja.

No nie wyszła. A wiesz dlaczego? Dlatego, że ta płyta jest fizycznie nie przygotowana do poprawnej obsługi procesora z takim TDP. Wie o tym sam jej producent.

Co jeszcze ciekawego napiszesz?

Dobrze niech będzie na twoje, że nie ruszy, nie mam zamiaru nawet tego dociekać, bo musiałbym pisać z tobą do rana i wysłuchiwać kolejnych twoich mądrości… a mam już dosyć dziczyzny.

Pewnie do rodziców tak samo mówisz i jesteś jaki jesteś. Na pewno odniesiesz sukces w życiu z taką postawą :slight_smile: