Picasa - pobieranie zdjec

Witam,

mam problem, ponieważ picassa nie wykrywa mi wszystkich zdjęć…

tzn. nie pokazuje wszystkich folderów, w których są zdjęcia.

czy da się jakoś wymusić przeszukanie wybranego folderu i jego dodanie?

Ew. przeszukanie od nowa wszysktich folderow? bo moze cos sie zawiesilo…

  1. skąd wziąść link bezpośrednio do zdjęcia w albumie on-line a nie tego albumu? (zebym mogl np. zamiescic dane zdjecie na stronie)

Narzędzia -> Menadżer folderów

Usuń zawartość folderu C:\Documents and Settings<u>\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Picassa2. Zresetujesz w ten sposób wszystkie ustawienia Picassy

Z paska adresu przeglądarki? :wink: Nie wiem, czy dobrze Cię rozumiem ale o ile wiem, ne ma możliwości hotlinkowania obrazków z picassawebgoogle.pl. Można tylko podać link w takiej formie (jakiś pierwszy z brzegu wyszukany album. Nie wiem czyje to ani co przedstawia) i oglądający może wtedy pobrać obrazek albo cały album na dysk.

P.S. Teoretycznie można skopiować adres obrazka i podać ten link ale, google chyba specjalnie “popsuło” te linki (albo typ MIME obrazka) i otwarcie takiego linka powoduje rozpoczęcie pobierania a nie wyświetlenie w oknie przeglądarki.

co do 1 pytania to ustawienia masz w Plik >> Dodaj folder do programu Picasa

a co do 2 pytania to opisz to dokładnie bo nie bardzo wiem o co Ci chodzi

ale może to wina piątku :mrgreen: bo z tego co wywnioskowałem to pytasz jak wstawić zdjęcie do albumu on line czy tak

Ka-lolek , proszę zapoznać się z regulaminem, a w szczególności z punktem 2.14, a następnie popraw swój post. Jeżeli tego nie zrobisz, temat poleci do kosza.

co do drugiego, to chodzi o to, ze chce na strone wrzucic obrazek …

normalnie to sie robi przez znacznik img i src=“www.nazwaportalu.domena/zdjecie.jpg”

i wtedy w dowolnym miejscu strony moge wyswietlac zdjecie zamieszczone na innym serwerze…

jak zrobic zeby tym innym serwerem byl google.

wiem, ze na pewno da sie cos takiego zrobic, bo widzialem, ze ludzie wrzucali tak na strone obrazki, ktore rzeczywiscie byly na serwerze google picasa.

pozdrawiam.

Wygląda na to, że się myliłem i jednak można zrobić tak jak potrzebujesz. Nie wiem, czy jest jakaś metoda na hurtowe pobranie linków do większej ilości obrazków z albumu google, ale w pojedyńczych przypadkach po prostu skopiuj adres obrazka. W firefoksie: Albo PPM na zdjęciu i 'Kopiuj adres obrazka albo ‘Właściwości’ i Adres. Dla zdjęcia z mojego poprzedniego posta taki link wygląda tak:

http://lh4.google.pl/helciaster/RyibgHG … 0_3186.jpg

Ka-lolek , to, że poprawiłeś pierwszy post, nie oznacza, że w kolejnych nie masz używać polskich znaczków. W każdym innym poście, winien jesteś ich używać. Dlatego proszę się do tego dostosować.