Picie herbaty

Trzeba będzie spróbować :slight_smile:

Ja tam mięte na wieczór pije :wink:

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka

Bez picia człowiek wysycha.

Podrzucę Wam przepis na herbatę z cukru.

Do rondelka wsypuje się łyżkę cukru i na gazie przypala na brązowo. Potem wlewa się pół litra wody i czeka do zagotowania, czyli rozpuszczenia tego palonego cukru. No i jest herbata z posmakiem palonego karmelu, lekko gorzkawa. Po wystygnięciu, to jeden z najlepszych rozpuszczalników rumu, a nawet spirytusu - tylko dla dorosłych.

 

Bez picia człowiek wysycha.

Podrzucę Wam przepis na herbatę z cukru.

Do rondelka wsypuje się łyżkę cukru i na gazie przypala na brązowo. Potem wlewa się pół litra wody i czeka do zagotowania, czyli rozpuszczenia tego palonego cukru. No i jest herbata z posmakiem palonego karmelu, lekko gorzkawa. Po wystygnięciu, to jeden z najlepszych rozpuszczalników rumu, a nawet spirytusu - tylko dla dorosłych.

 

Czlowiek nie kaktus , pić musi hehe

Zwykła herbata, to zwykły kwaibrzuch. Droższa herbata, to droższy kwasibrzuch. Tylko umiar może uratować.

Niektórzy powiadali, że ludzie dzielą się na inteligentnych i na tych, co słodzą sobie.

Sam również piję herbatę. Kiedys piłem masę kawy ale źle na mnie wpływała. Wypłukiwała mi magnez.

Preferuję albo czarną albo czerwoną. Zielonej nie lubie,

Przypomniała mi się scena z “Trainspottingu”

Do zielonej herbaty czasami trzeba po prostu dorosnąć . Kiedyś równiez za nią nie przepadałem Obecnie piję bardzo częesto ( zaczałem kiedy się odchudzalem, początki były podobne jak u Ciebie jednak teraz to chyba nie wyobrażam sobie dnia bez wypicia filiżanki). Poza tym herbata taka zawiera w sobie antyoksydanty.

Swoją drogą to ciekawy jest zwyczaj picia herbaty w Japonii: http://www.oyakata.com.pl/ksiega-mistrza-oyakata/sado-japonska-ceremonia-picia-herbaty . Palona jest wtedy zielona herbata. Parzy się ją w taki sposób,ze smak staje się intensywny i wyraźny.

Trzeba też wspomnieć o herbacie parzonej przez mnichów tybetańskich. To super mocna esencja z masłem.
Z czajnikowy.com:

Przeciętnie Tybetańczycy wypijają nawet 40 czarek herbaty dziennie co ma znaczny wpływ na ich zdrowie. Duża zawartość masła sprawia, że herbata jest bardzo kaloryczna i dostarcza energii