Picture Motion Browser

Cześć,

poszukuję pomocy. Posiadam Windows XP oraz kamerę  Sony DCRHC51E. Kamerę posiadamy z żoną od kilku dobrych lat. Uzbierało nam się już sporo nagranych kaset. Posiadamy komputer stacjonarny z oryginalnym systemem Windows XP. Zakupiłem kartę fire-wire do komputera stacjonarnego, którą podłaczyłem, natomiast przy próbie pobrania programu Play Memories Home ze strony Sony dowiedziałem się, że obsługuje on wyłącznie systemy operacyjne od Visty w górę. Wiem, że Sony oferowało starszą wersję programu również na Windows XP.

Po kontakcie z supportem Sony otrzymałem informację, że mam sobie sam poszukać w sieci Picture Motion Browser, który jest poprzednikiem Play Memories Home. Sony na swoich stronach nie posiada tego programu. Próbowałem pobrać z innych stron to przy próbie instalacji okazuje się, że są to tylko aktualizacje i pojawia się informacja, że nie wykryto zainstalowanego programu Picture Motion Browser, w związku z tym nie da się zainstalować aktualizacji.

Wiecie może skąd można pobrać ten program? Tylko nie aktualizację a wersję bazową programu.

Chyba najwyższy czas zaktualizować system który stracił wsparcie 3 lata temu, zamiast szukać prehistorycznych aplikacji które obsługuje :wink:

Znalazłem instalkę w kilku miejscach, ale ze względu na jej niewiadome pochodzenie nie polecę Ci takich rozwiązań. Pobierając oprogramowanie spoza oficjalnej dystrybucji producenta nie masz pewności czy ktoś nie dorzucił do niej czegoś od siebie.

Masz tylko 2 wyjścia, albo poszukać alternatywy dla tego programu, albo co zalecam, zmianę systemu na jakiś współcześniejszy.

A może po prostu aplikacja wbudowana w XP ?? Windows Movie Maker bez problemu przechwytuje obraz z kamer DV po FireWire.

Witam serdecznie.
Posiadam program Picture Motion Browser na Windows XP ale od kamery DCR-HC37E którą kupiłem w Irlandii więc program jest w kilku językach między innymi w języku angielskim. Polskiego niestety brak.
Gdyby był potrzebny mogę udostępnić na FTP obraz ISO.