Pidgin się nie instaluje, dlaczego?

Witam!

Właściwie, to ten temat miał być kolejną prośbą o pomoc, ale jak się okazało, poradziłem sobie sam :slight_smile: Tak k’woli pomocy publikuję całą historię. Może ktoś z podobnymi problemami kiedyś dzięki temu sobie poradzi. :smiley:

A problem z Pidginem rozwiązałem tak. Pomyślałem: ‘Dlaczego odmawia dostępu?’ Domyśliłem się, że potrzebne są uprawnienie administratora, więc komendę ‘make install’ poprzedziłem prośbą o logowanie i wyszło ‘sudo make install’.

Pytanie: czy mogę przenieść katalog ze źródłami? Bo tam siedzi teraz plik wykonywalny i czy nic się nie zepsuje, jeżeli wrzucę katalog w inne miejsce?

A tak poza tym, to coraz bardziej lubię ten system! :smiley:

BTW: Dlaczego nie można pisać postu pod postem? Rozumiem, że to jakieś zabezpieczenie przed nabijaczami… ale jak ktoś chce kulturalnie zaktualizować swój temat, to co? Hmmm… chyba zostaje usunięcie posta i wklejenie zmodyfikowanego, tak?

Eh… będę ze mnie ludzie? :smiley:

Pax!

Hmm Ubuntu tak ? ;>

Wiec, zamiast wpisywać “make install” co powoduje dość wielki bałagan, to lepszym sposobem było by zrobienie paczki deb, z skompilowanch już źrodeł, czyli robisz maczke, pozniej z katalogu ze źrodłami piszesz “make uninstall” a poźniej instalujesz paczki deb

Możesz przenosic ten katalog, spakować go i gdzieś umieścic na poźniejsza chwile…

A tak pozatym to nie było tego prograku w repozytorium ?

http://www.getdeb.net/

Zrobienie paczki? O tym nie pomyślałem. Musiałbym się jednak w tej merze jakoś poduczyć, ale na razie nie trzeba. :smiley:

Jest jeden problem: dlaczego w Pidginie nie mam dźwięku? W systemie mam, ale sam program milczy (nie jest wyciszony, sprawdzałem).

BTW: BasKet jest świetny! Gorąco polecam! :slight_smile:

Pax!

TD4 komende instalującą pidgina powinieneś wydać jako root. Przecież wyraźnie pisze w twoim logu "Permission denied’.

zamiast make install wpisz sudo make install