Piekielni.pl - Jaki to skrypt?

Witam. Chciałbym założyć serwis podobny do http://www.Piekielni.pl, tylko, że będą na nim umieszczane zabawne historie :slight_smile: Dlatego przychodzę z tym na forum, ponieważ nie wiem jaki skrypt jest na tej stronie używany. Bardzo proszę o podanie jego nazwy lub polecenie mi innego, podobnego skryptu (najlepiej darmowego, ale płatny też przeżyję). Z góry dzięki :slight_smile:

Mały offtop, ale mógłbyś sam coś takiego napisać. Skrypt news, komentarze tych newsów, ocena, na koniec użytkownicy z licznikiem dodanych newsów. Pare formularzy, poleceń mysql i php + własny lay i już masz stronę.

OK, znajdę jakiś szablon, skrypt newsów już mam, ale teraz pytanie. Jak zrobić ten skrypt oceny? Pomoże ktoś? Na necie znalazłem, ale tylko taki z gwiazdkami, a chciałbym, żeby było na + i na - i od ilości plusów odejmowało ilość minusów :stuck_out_tongue:

Najprościej MySQL. Robisz coś w stylu 2 przyciski link, typu:

[/code]


Oczywiście to generujesz automatycznie, przy wypisywaniu newsów. Do bazy news dodaj linijkę, z oceną.

Np w sql dajesz takie coś (lub coś na ten but)

[code]ALTER TABLE ‘nazwa_tabeli_news’ ADD ‘ocena’ INT DEFAULT ‘0’ NOT NULL;
I teraz w skrypcie php coś pod kształt oceny (o ile robisz na bazie danych, ale tak najprościej)

if($_GET('ocena')//sprawdzamy, czy mamy parametr
{
  // Połączenie z bazą / lepiej w osobnym pliku
  $host="mysql.cba.pl"; 
  $db_user="nick";
  $db_password="haslo"; 
  $database="serwer";
    mysql_connect($host,$db_user,$db_password);
    mysql_select_db($database);    
// jak masz w osobnym pliku dajesz:
//require('nazwa_pliku');
//teraz pobieramy z bazy ocenę:
$rezultat=mysql_query("SELECT * FROM `nazwa_tabeli` WHERE id=$_GET[id] LIMIT 1")  or die(mysql_error());
//zmieniamy na zmienioną w wypadku określonego zmienną ocena, nie o nią bo wtedy może se ktoś dopisać:
$new = mysql_fetch_array($rezultat);
if($_GET['ocena']==1)
  $new['ocena']+=1;
if($_GET['ocena']==1)
  $new['ocena']-=1;
//teraz podmieniamy
mysql_query("UPDATE `news` SET `ocena`='$new[ocena]' WHERE id='$_GET[id]'") or die(mysql_error());
}[/code]

To powinno działać, pisałem z pamięci nie daję gwarancji. Jeszcze trzeba w tym zrobić jakieś zabezpieczenie. Np na ip, albo ciastko. Z tym, że musisz zrobić osobną tabelkę do tych ip. I na podstawie daty te ip zliczać. Ale taki skrypt znajdziesz w necie.

Wielkie dzięki :slight_smile: Zraz trochę poszperam w kodzie Skryptu Newsów i się zrobi. Jak będę miał jeszcze jakieś kłopoty, to dam znać ^^

PS. Macie może jakiś pomysł na nazwę tej strony? :?

O nazwę to nawet mnie nie pytaj, ja mało kreatywny jestem.