Pierwsza konfiguracja Windows 10 vs konto microsoft

Cześć,
Przy konfiguracji instalacji Windows 10 chciałbym nie logować się na konto Microsoft tylko stworzyć normalnie lokalnego admina. Np na tym filmiku dziewczyna nie łączy się z internetem i nie pojawia się jej konieczność logowania kontem Microsoft. Czy to jest nadal aktualne?

Pozdrawiam

na czas instalacji wyłącz internet .

Dostaje kompa już z zainstalowanym windowsem, trzeba mi tylko pozaznaczać te opcje pierwszej konfiguracji.

Pytanie tylko czy bez podpiętego konta e-mail wszystko działa Ok np. aktualizacje etc?

Tak będzie :).

Opcja wyboru pomiędzy kontem Microsoft, a kontem lokalnym została chyba tylko w Windows 10 Pro.

Nie wiem czy masz na myśli jak się konfiguruje z podłączonym internetem. Ogólnie jak się nie połączy to nie prosi o dane do konta Microsoft. Jedyny zauważalny minus to to ze chyba nie można instalować aplikacji z Microsoft store aczkolwiek jakoś zainstalowałem np. Lenovo vinted

Wystarczy, że nie polączysz się do sieci w zaden sposob, czy to po wifi czy po kablu, po czym klikniesz ze chcesz konto lokalne. Zapyta Cie czy jestes pewny i tyle.
Następnie po zalogowaniu i odpaleniu sklepu masz możliwość zalogowania się. Konto doda się do systemu, ale dalej pracujesz na koncie lokalnym! jedynie z przypietym logowaniem do MS. Ja tak użytkuje, nie chce miec konta w komputerze polaczonego z MS, za to uwazam ze wygodnie jest je pozniej dodac i korzystac z podlączonym MS Edge do niego oraz sklepem.

Aktualizacje oczywiscie działają pomimo braku jakiegokolwiek logowania.

Tak, dokładnie o to mi chodziło. Na Windows 10 Pro nie trzeba odpinać się od sieci, jest wybór pomiędzy kontem lokalnym, a kontem Microsoft.

Co do sklepu, ja nie muszę logować się, aby coś zainstalować, ale to może też jest tak tylko w edycji Pro.

Ale nachalnie co jakiś czas sklep prosi o przemyślenie czy się zalogować - wersja Pro (jakby testowanie czy ktoś setny raz kliknie “nie, dziękuję”).

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.